تحصیل دانش آموزان در رشته های مهارتی به کاهش بیکاری منجر می گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تأکید بر این که آموزش ها در مدارس باید به سمت مهارت های عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی پیش برود، گفت: اگر دانش آموزان در رشته های مهارتی و فنی فارغ التحصیل شوند شمار بیکاران در جامعه کاهش خواهد یافت.

تحصیل دانش آموزان در رشته های مهارتی به کاهش بیکاری منجر می گردد

به گزارش خبرنگاران، رشید قربانی، در نشست هم اندیشی معاونین آموزش متوسطه قطب دو کشور در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار گردید، اظهار کرد: سال جاری حدود 292 هزار دانش آموز در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان این که خروجی نهایی آموزش و پرورش به دانش آموزان دوره متوسطه منتهی می گردد، اضافه نمود: عمده قضاوت های جامعه نیز مربوط به دوره متوسطه دوم است و موفقیت های دانش آموزان در این دوره می تواند نمود بیشتری در جامعه داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تأکید بر این که آموزش ها در مدارس باید به سمت مهارت های عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی پیش برود، اعلام کرد: اگر دانش آموزان در رشته های مهارتی و فنی فارغ التحصیل شوند شمار افراد بیکار در جامعه کاهش خواهد یافت.

قربانی از افزایش 7000 نفری دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش در سال تحصیلی جاری در مدارس استان اطلاع داد و امکانات و تجهیزات مناسب و نیروی انسانی توانمند را عامل موفقیت دانش آموزان در این رشته ها برشمرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به این که هیچ تحولی در نظام آموزشی ایجاد نمی گردد مگر با نوسازی در نیروی انسانی و تجهیزات آموزشی، اظهار کرد: مهارتی شدن آموزش ها در دوره متوسطه بسیار مورد تأکید است.

وی اجرای طرح ایران مهارت در مدارس دوره اول متوسطه را بسیار موثر دانست و گفت: اگر این طرح به درستی در مدارس اجرایی گردد، نتایج آن در آینده برای جامعه سودمند است.

قربانی بر تقویت رویکرد کار آفرینی در دانش آموزان تأکید کرد و گفت: تصور غلط جامعه بر این است که افراد مستعد بیشتر به سمت رشته های نظری و علوم تجربی گرایش دارند و اگر در این زمینه فرهنگسازی گردد دانش آموزان به سمت رشته های فنی و کار و دانش بیشتر تمایل پیدا خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان این که برای یاری به توسعه کشور باید بخش فنی و حرفه ای و کار و دانش تقویت گردد، اعلام کرد: اولویت نخست برای تحقق این مهم فرهنگسازی صحیح است به طوری که دانش موزان با ورود به این رشته ها باید احساس ارزشمندی نمایند.

قربانی هم چنین توانمندسازی نیروی انسانی و تأمین تجهیزات و امکانات لازم را از دیگر اقدامات مهم در راستای تقویت مهارت های فنی و حرفه ای دانش آموزان برشمرد و ابراز امیدواری کرد که در این باره قدم های خوبی برداشته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 141

به "تحصیل دانش آموزان در رشته های مهارتی به کاهش بیکاری منجر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل دانش آموزان در رشته های مهارتی به کاهش بیکاری منجر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید