تحقیق در خصوص تصادف مرگبار تسلا در کالیفرنیا

به گزارش دانشنامه آریایی، اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا در حال تحقیق درباره تصادف یکی از خودروهای برقی تسلا است که منجر به مرگ دو نفر در شهرکی در حومه لس انجلس شد.

تحقیق در خصوص تصادف مرگبار تسلا در کالیفرنیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، تصادف خودروی برقی مدل اس تسلا که بر روی حالت خودران قرار گرفته بود در تاریخ 29 دسامبر رخ داد و دو نفر را به کشتن داد.

در شرایطی که کوشش زیادی برای فراوری خودروهای خودران صورت می گیرد، وقوع رویدادهایی از این دست و از جمله سوانح رانندگی منجر به مرگ در اثر ضعف قابلیت راهنمایی اتوماتیک خودروهای خودران باعث شده تا در این زمینه حساسیت ها و نگرانی های جدی بروز کند.

سیستم راهنمایی اتوماتیک خودروهای تسلا در زمان شناسایی موانع به طور اتوماتیک جهت حرکت را تغییر می دهد و قادر به حفظ فاصله ایمن از خودروهای جلویی است، اما این بار نتوانسته این اقدام را با موفقیت انجام دهد.

خودروی تصادف نموده بعد از خروج از بزرگراه و در حین حرکت در یک خیابان عادی سرعت بالایی داشته و بعد از عبور از چراغ قرمز با یک خودروی هوندا سیویک در تقاطع برخورد نموده و دو سرنشین آن شامل یک مرد و یک زن را به کشتن داده است. سرنشینان خودروی تسلا نیز که یک زن و مرد بوده اند،در بیمارستان بستری هستند، اما جراحت های آنها جدی و خطرناک نیست.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 792

به "تحقیق در خصوص تصادف مرگبار تسلا در کالیفرنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق در خصوص تصادف مرگبار تسلا در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید