جذب 40 هزار نفر در صنعت قطعه سازی با رونق خودروسازی

به گزارش دانشنامه آریایی، دبیر انجمن قطعه سازان ایران از جذب مجدد 40 هزار نفر نیروی کار تعدیل شده در صنعت قطعه سازی کشور، در کنار بازگشت به کار بیش از 100 هزار نفر نیروی تعلیق شده با ایجاد رونق در خطوط فراوری خودروسازان اطلاع داد.

جذب 40 هزار نفر در صنعت قطعه سازی با رونق خودروسازی

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مازیار بیگلو با بیان اینکه در صورت تداوم فرایند فعلی فراوری در سال آینده شاهد افزایش تیراژ فراوری در خودروسازی خواهیم بود، اظهار کرد: با اجرای مصوبه بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار قطعا شرایط فراوری بهبود خواهد یافت.

وی با تاکید بر بی اثر شدن تحریم ها در فرایند داخلی سازی خودرو ها گفت: با حفظ سیاست های فعلی، در سال های آینده شاهد عرضه چند محصول جدید از سوی خودروسازان داخلی خواهیم بود. زنجیره عظیم تأمین کنندگان قطعات قادر است علاوه بر ایفای نقش اصلی خود به عنوان حلقه های واسط صنایع خودرو، در ایجاد رونق فراوری و اشتغال زایی صنعت کشور تاثیر به سزایی داشته باشد.

وی با بیان تاکید مدیرعامل ایران خودرو در برنامه ریزی برای داخلی سازی قطعات و نیز برگزاری جلسات منظم و هماهنگ با مدیران و دست اندرکاران صنعت قطعه سازی کشور در زمینه داخلی سازی قطعات، اظهار داشت: نتایج بسیار امیدوارکننده ای در امسال کسب شده است. اعمال تحریم های بی رحمانه بر صنعت خودرو سبب کاهش 40 درصدی فراوری خودروسازی شد، اما پس از آن داخلی سازی قطعات سبب شد شرایط فراوری نسبت به شرایط گذشته بهبود قابل ملاحظه ای پیدا کند.

بیگلو عامل کاهش فراوری در دو خودروسازی بزرگ کشور را وابستگی به منابع خارجی و تامین قطعات خارجی دانست و اظهار کرد: با سیاست های اتخاذ شده، در صورت تامین منابع اقتصادی در صنعت قطعه سازی، به طور قطع شاهد فراوری خودرو های با کیفیت و به روز با تکیه بر توان داخلی خواهیم بود.

دبیر انجمن قطعه سازان ایران توضیح داد: براساس سند چشم انداز باید در کشور خودرو های جدید بر پایه پلت فرم داخلی طراحی گردد که در این زمینه قطعه سازان دارای نقش مهم و موثری هستند.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 809

به "جذب 40 هزار نفر در صنعت قطعه سازی با رونق خودروسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب 40 هزار نفر در صنعت قطعه سازی با رونق خودروسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید