جهانگیری: هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری ها با مسقط نداریم

به گزارش دانشنامه آریایی، معاون اول رییس جمهور با اشاره به روابط صمیمانه و مستحکم جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان گفت: تهران هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری ها با مسقط ندارد و علاقمند است سطح همکاری های فیمابین را به سرعت ارتقاء دهد.

جهانگیری: هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری ها با مسقط نداریم

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار علی بن مسعود السنیدی وزیر صنعت و تجارت عمان با بیان اینکه روابط سیاسی ایران و عمان در عالی ترین سطح قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: توسعه همکاری های تهران و مسقط برای دنیای اسلام و کشور های منطقه مفید است و هیچ کس از این روابط آسیب نمی بیند.

معاون اول رییس جمهور روابط صمیمانه ایران و عمان را به عنوان الگویی برای روابط سایر کشور های منطقه توصیف کرد و گفت: کشور های مهم منطقه همچون ایران و عمان می توانند با گسترش همکاری های فیمابین، نقش سازنده ای در حل مسائل و مسائل امروز دنیای اسلام ایفا کنند.

وی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دوجانبه و چند جانبه با عمان خبر داد و گفت: افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین که در سال گذشته به 1.3 میلیارد دلار رسید، بیانگر رشد قابل توجه روابط اقتصادی دو کشور است، اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

دکتر جهانگیری با اشاره به نقش کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عمان در زمینه سازی برای افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین گفت: این کمیسیون باید راه های توسعه روابط و موانع پیش رو را شناسایی و با تقویت روابط بخش خصوصی دو کشور، زمینه سرعت بخشیدن و افزایش حجم مبادلات تجاری را فراهم کند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران علاقمند است در بین کشور های حاشیه خلیج فارس بالاترین حجم مبادلات تجاری را با عمان داشته باشد، افزود: حجم تجارت خارجی ایران در سخت ترین شرایط تحریم بیش از 100 میلیارد دلار در سال است که عمان می تواند در بخش زیادی از این تبادلات تجاری سهیم باشد.

دکتر جهانگیری با اشاره به لغو ویزا ایران برای اتباع عمان و تسهیل در صدور ویزا عمان برای اتباع ایرانی و نیز برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور، گفت: اینگونه اقدامات و تقویت همکاری های دو کشور در بخش ترانزیت و کشتیرانی نیز می تواند به ارتقاء حجم مبادلات تجاری فیمابین کمک کند.

وزیر صنعت و تجارت عمان نیز در این دیدار با اشاره به رفت و آمد و ارتباط میان تجار دو کشور گفت: خوشبختانه در سال جاری شاهد تعامل مستقیم و بدون واسطه تجار دو کشور هستیم که این امر می تواند نوید بخش تعامل تجاری مستقیم میان ایران و عمان باشد.

علی بن مسعود السنیدی با اشاره به حضور 30 تاجر عمانی در هیات همراهش در سفر به ایران افزود: ملاقات ها و دیدار های سازنده ای میان تجار دو کشور اجرا شده و زمان آن فرا رسیده است که جهش بزرگی در روابط و مناسبات تجاری فیمابین داشته باشیم.

وزیر صنعت و تجارت عمان از تسهیلات و امکانات موجود برای گردشگری سلامت و زیارت در ایران برای اتباع عمان ابراز خرسندی و خاطر نشان کرد: روابط اقتصادی و تجاری دو کشور نیازمند جهشی بزرگ است که امیدوارم با حمایت مقامات عالی رتبه دو کشور بتوانیم به این هدف مهم دست پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 611

به "جهانگیری: هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری ها با مسقط نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری ها با مسقط نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید