خبرنگاران ساوجبلاغ به قطب پرورش صنعت اسب در البرز تبدیل شده است

به گزارش دانشنامه آریایی، کرج - خبرنگاران - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ گفت که این شهرستان با سرمایه گذاری خوب بخش خصوصی طی سال های گذشته تا به امروز به قطب تکثیر و پرورش اسب در استان البرز تبدیل شده است.

خبرنگاران ساوجبلاغ به قطب پرورش صنعت اسب در البرز تبدیل شده است

علی اکبر الماسی نوکیانی روز شنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: شهرستان ساوجبلاغ اکنون دارای 55 واحد پرورش و نگهداری اسب با بیش از 2 هزار راس از نژادهای مختلف است.

وی ادامه داد: به ازای هر راس اسب سه شغل مستقیم و 10 شغل غیر مستقیم در این شهرستان ایجاد شده است .

الماسی نوکیانی افزود: پرورش اسب در ساوجبلاغ از جایگاه ویژه ای بر خوردار بوده اما زمانی می تواند در ایجاد درآمد بیشتر برای پرورش دهندگان و اشتغال آفرینی برای جوانان مفید واقع شود

که مسائل و مسائل این بخش مورد توجه قرار گرفته و مسوولان و متولیان امر، برای رفع این مسائل همت کنند.

وی گفت: به همین دلیل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ با حمایت معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، اقدام به برنامه ریزی برای هماهنگی و ارتباط بیشتر با

پرورش دهندگان اسب در این شهرستان نموده تا با تشکیل تعاونی اسب داران گامی در جهت انسجام بیشتر و ارائه خدمات مطلوبتر به این قشر ارائه نماید.

مدیرجهاد کشاورزی ساوجبلاغ افزود: با فعال شدن تعاونی ها و گسترش خدمات و اجرای طرح ها و برنامه هایی از قبیل جشنواره های مختلف در تلاش برای رشد و شکوفایی این بخش در ساوجبلاغ هستیم.

وی از برگزاری اولین جلسه هم اندیشی پرورش دهندگان اسب با مسوولان استانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: قصد داریم با تعامل و همکاری بیشتر با تولیدکنندگان نسبت به کاهش دغدغه های موجود و چالش های پیش روی این صنعت گام برداریم و حمایتهای جدی تری را از صنعت اسب داشته باشیم .

مدیرجهاد کشاورزی ساوجبلاغ افزود: مجموعه های نگهداری و پرورش اسب در شهرستان یکی از بهترین ها در نوع خود و در سطح ایران و خاورمیانه به شمار می آید و زمینه مناسبی برای رونق و توسعه این شهرستان در رشته های ورزشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود.

وی در ادامه فعالیت اقتصادی در این رشته را بسیار مقرون به صرفه عنوان کرد و افزود: هیچ سرمایه ای بالاتر از عشق نیست که پرورش دهنده اسب در این راه گذاشته اند.

الماسی نوکیانی ادامه داد: پرورش اسب به عنوان صنعت سبز، پاک و بدون آلاینگی و پربرکت، به بخش دولتی متکی نیست و با ظرفیت بخش خصوصی می توان این صنعت را گسترش داد.

وی افزود: البته در سال های اخیر دولت به این بخش و ضرورت توسعه آن، توجه بیشتری نشان داده است و هم اکنون مسوولان سازمان جهاد کشاورزی البرز و سایر ادارات مرتبط درصدد توسعه و حمایت جدی از این بخش هستند که امید است با حمایت های بیشتراین صنعت توسعه جدی پیدا کند.

مدیر جهاد کشاورزی ساوجبلاغ وجود واحد های دانشگاهی در کنار مجموعه نگهداری صنعت اسب را بسیار مهم دانست و گفت: این واحد ها می تواند افراد آموزش دیده را برای توسعه صنعت اسب به کار گیرند.

شهرستان 200 هزار نفری ساوجبلاغ یکی از قطب های مهم کشاورزی ، باغداری ، دامی و صنعتی استان البرز است .

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1741

به "خبرنگاران ساوجبلاغ به قطب پرورش صنعت اسب در البرز تبدیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ساوجبلاغ به قطب پرورش صنعت اسب در البرز تبدیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید