خبرنگاران فرصت های شغلی باید در بخش غیردولتی جستجو گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، ایلام - خبرنگاران - سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه ظرفیت بخش دولتی برای استخدام تکمیل شده گفت: فرصت های شغلی جدید باید در بخش غیر دولتی جستجو گردد.

خبرنگاران فرصت های شغلی باید در بخش غیردولتی جستجو گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد نوذری روز یکشنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: با توجه به اینکه مرکز آمار کشور، رتبه استان ایلام را از نظر نرخ بیکاری به عنوان استان اول معرفی نموده، به این آمار مرکز آمار نقد دارم.

وی تاکید نمود: کارها و اقدامات زیادی در حوزه اشتغال صورت گرفته اما اگر نگاه واقع بینانه و نگاه علمی داشته باشیم، احتساب یک ساعت کار در هفته نمی تواند اشتغال واقعی محسوب گردد.

سرپرست استانداری ایلام افزود: اکنون شمار جوانان تحصیل نموده بیکار استان که به صورت مرتب جویای کار در دستگاه های مختلف و استانداری هستند، خود مصداق وجود این مشکل در استان است.

نوذری یادآور شد: هرچند باید نوع نگاه ما به کار نیز تغییر کند زیرا یکی دیگر از مسائل کنونی استان این است که همه اشتغال را فقط شغل دولتی می دانیم.

وی افزود: باید به سمتی برویم که فضای کسب و کار ایجاد و نوع نگاه به کار تغییر کند، ظرفیت برای اشتغال در بخش دولتی تکمیل شده است، باید در بخش گیاهان دارویی و گردشگری، مرز، نفت و گاز و بخش خصوصی پیگیر ایجاد اشتغال باشیم.

سرپرست استانداری ایلام گفت: باید مدیران با نگاه علمی و فنی و ارائه برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیگیر ایجاد فرصت های شغلی در استان باشند و هر دستگاه برنامه فرصت اشتغال خود را اعلام کند.

نوذری گفت: کوشش های خوبی برای ایجاد اشتغال جوانان شده اما احتیاج بیشتری به کار و برنامه است و باید به صورت تخصصی تر پیگیری گردد.

وی افزود: ایلام دارای ظرفیت قابل توجهی در بحث نفت و گاز، صنعت و کشاورزی است و پازل یک کشور را دارد و باید این فرصت ها تبدیل به یک فرصت طلایی شوند.

سرپرست استانداری ایلام افزود: از اول انقلاب تا به امروز سابقه نداشته این همه سرمایه گذاری در استان انجام بگیرد، اگر 50 این رقم در سالهای قبل انجام می شد اکنون شاهد تحولی چشمگیر در استان بودیم.

نوذری تاکید نمود: اشتغال و اقتصاد دو مولفه وابسته بهم هستند و همه واقفیم که در چند سال اخیر کشور در شدیدترین تحریم های بین المللی و کرونا بوده که باعث کاهش فضای کسب و کار در کشور شده است.

به گزارش خبرنگاران، در این نشست سه دستور کار عملکرد بنیاد شهید در حوزه اشتغال، میزان تسهیلات جذب شده کرونا توسط صنوف آسیب پذیر و تسهیلات اشتغال روستایی آنالیز شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1654

به "خبرنگاران فرصت های شغلی باید در بخش غیردولتی جستجو گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرصت های شغلی باید در بخش غیردولتی جستجو گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید