خداحافظی رفیق ایرانی راجر فدرر و زلاتان ابراهیموویچ

به گزارش دانشنامه آریایی، صفری که هیچ گاه تصمیم نگرفت سوئد را رها کند و به ایران بیاید تا پیراهن تیم ملی را بپوشد، در دوران فوتبالش به طور قرینه تیم هایش را انتخاب کرد. ابتدا برای مالمو بازی کرد، سپس به بازل پیوست و بعد از عضویت در اندرلخت به بازل برگشت. در نهایت هم با پیراهن مالمو خداحافظی کرد. بهرنگ 31 مرتبه پیراهن تیم ملی سوئد را پوشید و در یورو 2012 هم عضو این تیم بود.

خداحافظی رفیق ایرانی راجر فدرر و زلاتان ابراهیموویچ

صفری در تمام سال هایی که فوتبال را به صورت حرفه ای بازی کرد به عناوین متعددی دست یافت. او همراه با بازل، پنج عنوان قهرمانی در لیگ سوئیس و یک قهرمانی در جام حذفی را به دست آورد. دو قهرمانی لیگ بلژیک همراه با اندرلخت هم به نام این مدافع چپ ثبت شده است.

همچنین صفری در ترکیب مالمو هم پیروز شد سه بار قهرمان لیگ سوئد گردد. یعنی این بازیکن که طی ماه های گذشته اغلب در پست دفاع مرکزی به میدان می رفت، روی هم یازده بار جام قهرمانی را بالای سر برده و از این حیث آمار درخشانی به ثبت رسانده است.

صفری در طول این سال ها با بازیکنان بزرگی نیز همبازی بود. از زلاتان ابراهیموویچ در تیم ملی سوئد تا والتر ساموئل آرژانتینی در بازل سوئیس. او را در سوئد به عنوان یک مدافع چپ خوب تأیید و همواره از توانایی های این بازیکن به نیکی یاد می کردند. او که در سوئد، سوئیس و بلژیک قهرمانی لیگ را جشن گرفته بود، در پیامی برای خداحافظی اش، از همه و به طور ویژه از راجر فدرر طرفدار مشهور بازل که پیامی برای خداحافظی اش ارسال نموده بود، تشکر کرد.

منبع:ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1505

به "خداحافظی رفیق ایرانی راجر فدرر و زلاتان ابراهیموویچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی رفیق ایرانی راجر فدرر و زلاتان ابراهیموویچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید