زیبایی های عجیب از نوع باستانی!

به گزارش دانشنامه آریایی، مفهوم زیبایی برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد، همین اختلاف سلیقه و دیدگاه است که تفاوت انسان ها را به وجود آورده است.

زیبایی های عجیب از نوع باستانی!

وقتی نوعی لباس، مدل مو یا سبک آرایش مد می شود، بیشتر مردم آن جامعه، آن را زیبا انگاشته و پیروی می کنند. اما اینگونه گرایشات دایمی نیستند و بسته به زمان، تغییر می کنند. شاید بتوان گفت، چیزی که مد را می سازد، گرایش گروهی از مردم به یک سبک از پوشاک یا آرایش است که در طول زمان تغییر می کند. به همین علت، شاید برای شما هم جالب باشد تا با مد های عجیب دوران باستان آشنا شوید که در زمان خود مصداق و معیار زیبایی به شمار می رفته اند. با خبرنگاران همراه باشید.

مدل های عجیب ابرو، چین باستان

این مدل ابروها در قرون 7 و 8 میلادی در چین رایج بوده اند. در آرایش چینی های باستان، محو کردن ابرو و کشیدن طرح های عجیب و نامانوس کار دشواری نبوده است. این شاهکارها همچنین نام های مختلفی همانند تپه های دور، بر گ های بید یا شاخک پروانه نیز داشتند.

تتو لبخند روی لب ها، مردم قبیله اینو (لقب مردم اصیل ژاپن)

اهالی قبیله اینو در کشور ژاپن و روسیه زندگی می کردند. زنان این قبیله، طرحی شبیه جوکر را در بالای لب های خود تتو می کردند. آن ها اعتقاد داشتند، با این کار می توانند مردان را به خود جذب نموده و با آن ها ازدواج کنند. همچنین باور داشتند این خالکوبی در جهان پس از مرگ موجب آرامش آن ها خواهد شد.

این طراحی در چندین مرحله، از 7 سالگی روی صورت زنان ترسیم می شد.

دندان های سیاه، ژاپن باستان

اوهاگورو، یک سنت باستانی ژاپنی است که به موجب آن اشخاص دندان های خود را سیاه می کنند. این رسم تا اواخر قرن 19 میلادی همچنان رایج بود. اما در حال حاضر فقط در تئاتر می توان این گریم را دید.

البته این کار فقط جنبه زیبایی و آرایشی نداشته، بلکه از دندان ها محافظت نموده و آهن بدن را نیز تامین می نموده است. این رنگ سیاه، از آهن، دانه سماق و اسید استیک تهیه می شد.

چیدن مژه ها، اروپای قرون وسطی

این روزها، ریمل و مژه های بلند و مشکی یکی از عناصر اصلی زیبایی به شمار می رود. اما در قرون وسطی مردم اروپا اعتقاد داشتند که زنان برای زیبایی هر چه بیشتر، باید همه مژه ها را بچینند. حتی تراشیدن ابروها هم جزو معیارهای جذابیت زنان به شمار می رفت. این رسم را نخستین بار یک اشراف زاده مد کرد و بقیه از آن تبعیت کردند.

نمایش ساق پای مردان، اروپای قرون وسطی

در قرون وسطی، زنان پاهای خود را در زیر دامن های بلند می پوشاندند. اما برعکس، مردها با پوشیدن شلوارک یا دامن های کوتاه و پوشیدن جوراب، ساق و ماهیچه های پاهای خود را به معرض نمایش می گذاشتند.

کله خربزه ای

یکی دیگر از مد های عجیب دوران باستان مد کله خربزه ای است. در گذشته های دور، در کشورهای مختلف جهان مد بوده که مردم سرهای خود را به شکل خربزه حالت دهند. این رسم در میان قبیله هایی همانند مایاها، آفریقایی ها و حتی در قرن بیستم در کشور فرانسه رواج داشته است.

برای تغییر شکل جمجمه، از همان ابتدای تولد دور سر نوزاد را با روبان و باند به طور محکم می بستند تا پیش از سفت شدن، جمجه کشیده و بلند شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب مورچه ها چه چیزی می خورند؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2208

به "زیبایی های عجیب از نوع باستانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیبایی های عجیب از نوع باستانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید