ماسک در تهران از شنبه اجباری است ، جریمه ها در حال کارشناسی است

به گزارش دانشنامه آریایی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از اجرای اصل اجباری شدن ماسک در تهران از روز شنبه، اطلاع داد.

ماسک در تهران از شنبه اجباری است ، جریمه ها در حال کارشناسی است

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی درخصوص شرایط فعلی بیمارستان ها در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر، بیشتر استان های کشور در شرایط قرمز و هشدار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در استان تهران که شرایط حادتری را مشاهده می کنیم، در حال حاضر، در بیمارستان ها، 4793 بیمار کرونایی بستری داریم که 948 بیمار در بخش های ICU تحت مراقبت هستند.

حریرچی بیان نمود: با وجود اینکه به دلیل شرایط کرونایی 20 تا 35 درصد پذیرش بیماران عادی را در بیمارستان ها کاهش دادیم، در لحظه کنونی، 311 بیمار در اورژانس ها منتظر هستند تا به بخش های بستری منتقل شوند، اما به دلیل کمبود تخت دچار مشکل هستیم، البته در 24 ساعت آینده این مسائل مرتفع شده و بیماران به بخش منتقل می شوند، اما بازهم بیماران جدیدی مراجعه می نمایند که باید بستری شوند.

وی با بیان اینکه دستگاه ها و تجهیزات پزشکی دچار فرسودگی شده اند، اظهار کرد: مثلا در شرایط عادی 10 درصد بیماران به اکسیژن احتیاج دارند، اما 100 درصد بیماران کرونایی به اکسیژن آنهم 10 لیتر در دقیقه احتیاج دارند. ما دستگاه های اکسیژن ساز و مخازن زیادی را اضافه نموده ایم، اما مجبور هستیم در بعضی از مراکز حتی از کپسول اکسیژن استفاده کنیم. همچنین، دستگاه های سی تی اسکن که برای تعداد معینی تست در روز طراحی شده بودند، باید 200 تا 300 تست برای ریه افراد مبتلا انجام دهند.

فرسودگی شغلی نیروهای انسانی

وی با اشاره به فرسودگی شغلی نیروهای انسانی، گفت: نیروهای انسانی بخش بهداشت و درمان هفت ماه پی در پی مشغول خدمت رسانی هستند. در بعضی از بیمارستان ها روزانه 50 تا 100 نفر در مرخصی استعلاجی کرونا به سر برده و به قرنطینه می فرایند و در نهایت، تعداد بهبود یافته، تعدادی از آنها بستری و تعدادی نیز شهید می شوند. متاسفانه اقلیت ناهمراه جامعه، بیشتریت همراه را دچار مسائل شدیدی همچون، ابتلا، بستری و مرگ می نماید.

اصل اجباری شدن ماسک در تهران از روز شنبه

معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: اصل اجباری شدن ماسک در تهران از روز شنبه اجرایی خواهد شد. اصل جریمه نیز تصویب شده است. در خصوص میزان جریمه و نحوه اعمال آن نیز کارشناسی های مختلفی در حال اجرا است. دیروز پیش نویس مصوبه ای مبنی بر مجازات افراد کرونایی که اطلاع دارند به کرونا مبتلا هستند، اما در جامعه تردد می نمایند، نیز تهیه شد تا مجازات های قابل توجهی نیز برای آنها وضع گردد.

نگران رفتار متناقض مردم هستیم

دکتر حریرچی درخصوص اعمال محدودیت ها در تهران، گفت: مصوبه فعلی تا شنبه 18 مهر ادامه دارد و این مصوبه قابل تمدید است و در هفت استان اجرا می گردد، برای بعضی استان ها نیز تقاضا شده تا اجرایی گردد. اما ما نگران رفتار متناقض مردم هستیم. قرار نیست که با تعطیلی مدارس و مشاغل، آمار مسافرت ها و حضور مردم در مراکز خرید و پاساژها و... افزایش یابد. اگر تعطیلی اعمال می گردد، برای این است که مردم در منزل بمانند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1376

به "ماسک در تهران از شنبه اجباری است ، جریمه ها در حال کارشناسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک در تهران از شنبه اجباری است ، جریمه ها در حال کارشناسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید