آشنایی با معبد وات ساکت بانکوک در تور تایلند

به گزارش دانشنامه آریایی، معبد وات ساکت بانکوک بر روی تپه ای زیبا در شهر بانکوک بنا شده است.برای رسیدن به وات ساکت 300 پله پیش روی شماست ، یک بت در مبعد وات ساکت از بودا وجود دارد که از هند آورده شده است. پله ها و جهت هموار است و بالا رفتن از آن، اگر در فصل تابستان نباشید و گرما اذیتتان نکند، کار سختی نیست.

آشنایی با معبد وات ساکت بانکوک در تور تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

ساکت معبدی است که شما بی تردید می توانید از آن کوه طلایی را به طور کامل مشاهده کنید. تاریخ این معبد زیبا، فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده. این معبد توسط پادشاه راما سوم ساخته شد ولی زمانی که برای اولین بار اقدام به ساخت این سازه کرد مغلوب شد و به دلیل نرم بودن زمین معبد به طور کامل فرو ریخت. مبعد وات ساکت که امروزه قابل دیدن است ، در زمان پادشاه راما چهارم و راما پنچم ساخته شد.

مراسم پرستش بودا در ماه نوامبر هر سال در این مکان برگزار می گردد و از مهم ترین دلایل اهمیت این معبد همین مسئله است. در این روز پارچه قرمز رنگ بر روی گنبد طلایی معبد می اندازند و شمع های زیادی را نیز در این معبد روشن می نمایند.

همه ساله جمعیت بسیار زیادی در این روز خاص به معبد وات ساکت بانکوک میایند تا شکوه و عظمت این معبد زیبا و پرستش بودا را بار دیگر ببینند.

در کشور تایلند و به خصوص بانکوک تمامی معابد به دلایل خاص و گاهی عجیب برای بومی ها حائز اهمیت هستند.

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در شهر بانکوک همین معبد بسیا جذاب و شگفت انگیز است که بازدید از آن جزو باید های شما در پایتخت سرزمین لبخند هاست.

منبع: مرجع تایلند
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 225

به "آشنایی با معبد وات ساکت بانکوک در تور تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با معبد وات ساکت بانکوک در تور تایلند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با معبد وات ساکت بانکوک در تور تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید