مهدی فخیم زاده دکتر نون می گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، مهدی فخیم زاده بعد از سال ها دوری از تئاتر با بازی در نمایش دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد به صحنه باز می شود.

مهدی فخیم زاده دکتر نون می گردد

هادی مرزبان کارگردان این نمایش با اعلام این خبر به ایسنا گفت: بعد از اینکه زمان اجرای نمایش ما به دلیل کرونا به تعویق افتاد، تغییراتی در ترکیب بازیگران ایجاد و قرار شد مهدی فخیم زاده نقش دکتر نون را بازی کند و صدرالدین زاهد، بازیگر قدیمی تئاتر نیز در نقش دکتر مصدق روی صحنه خواهد رفت.

او ادامه داد: در برنامه ریزی جدید قرار است تمرین نمایش ما از خرداد شروع گردد و مرداد ماه نمایش را در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهیم برد.

او درباره همزمان شدن بخشی از اجراهای این نمایش با ماه محرم نیز شرح داد: ماه محرم شهریور ماه شروع می گردد و ما امیدواریم نمایش آنچنان بازتاب خوبی در میان تماشاگران داشته باشد که بعد از ایام سوگواری محرم هم اجرای آن را از سر بگیریم.

هادی مرزبان در 17 سال گذشته چندین بار برای اجرای نمایش دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد دورخیز برداشته ولی هر بار اجرای این نمایش به دلایلی با بن بست رو به رو شده است. قرار بود این اثر نمایشی اسفند سال 98 با بازی را کیانیان در نقش دکتر نون در تالار وحدت به صحنه برود که همه گیری کرونا، این اجرا را به تعویق انداخت. در آخرین تصمیم گیری گروه اجرایی هم مقرر شد این نمایش اردیبهشت سال جاری به صحنه برود که اوج گیری چند باره کرونا بعد از تعطیلات نوروز، تمرین این اثر نمایشی را متوقف کرد و حالا قرار است این نمایش مرداد ماه اجرای خود را شروع کند.

نمایش دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد بر اساس داستانی به همین نام نوشته شهرام رحیمیان به صحنه می رود.

این نمایش ماجرایی عاشقانه و سیاسی دارد که در خلاصه داستان آن آمده است:

نمایش دکتر نون ... که بر اساس داستانی از همین نام از شهرام رحیمیان اجرا می گردد، بستری عاشقانه و سیاسی دارد که در خلاصه داستان آن آمده: اسفندیار و ملک تاج از کودکی چنان به هم علاقه مند بودند که دقیقه ای از یکدیگر جدا نمی شدند و عشق آتشین آن دو به ازدواج انجامید. حال در کودتای 1332از اسفندیار (دکتر نون) که از یاران نزدیک و وفادار دکتر مصدق است، خواسته می گردد مصاحبه ای ضد نخست وزیر انجام دهد که با مخالفت او روبرو می گردد. اسفندیار به زندان می افتد و ساواک برای انجام مصاحبه به انواع شکنجه متوسل و هر بار با مقاومت دکتر نون رو برو می گردد تا اینکه پای ملک تاج به میان می آید و جدال میان عشق و وفاداری به نخست وزیر شروع می گردد...

منبع: همگردی
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1786

به "مهدی فخیم زاده دکتر نون می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی فخیم زاده دکتر نون می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید