وزارت صمت: افزایش قیمت شوینده ها تخلف است

به گزارش دانشنامه آریایی، وزارت صمت در اطلاعیه ای اخبار منتشرشده در مورد موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت مواد شوینده را تکذیب و اعلام نموده که هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و افزایش قیمت ها تخلف صنفی است.

وزارت صمت: افزایش قیمت شوینده ها تخلف است

به گزارش ایسنا، در پی اخبار ضد و نقیض پیرامون افزایش قیمت مواد شوینده، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی اطلاعیه ای اعلام نموده که هرگونه افزایش قیمت مواد شوینده بدون تأیید و مجوز سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان و مصوبه ستاد تنظیم بازار، غیرقانونی است.

وزارت صمت بعلاوه تاکید نموده که هر واحد فراوریی که معتقد است به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش هزینه داشته و سود کافی برای ادامه فراوری ندارد، به وسیله مجرای قانونی ذی ربط مستندات لازم ازجمله صورت های اقتصادی، عوامل هزینه ای و افزایش قیمت مواد اولیه مورددنیاز را ارائه کند تا موردبررسی و ارزیابی قرار گیرد و اگر تشخیص داده گردد این افزایش قیمت معقول است در ستاد تنظیم بازار مصوب و اجرا خواهد شد؛ اما هیچ افزایش قیمتی بدون تأیید سازمان حمایت و مصوبه ستاد تنظیم بازار، قابل اجرا نیست و حتما با آن برخورد می گردد.

در سرانجام این اطلاعیه اخبار منتشرشده در مورد موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت مواد شوینده نیز تکذیب و اعلام شده که هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده و افزایش قیمت ها تخلف صنفی است.

اوایل اردیبهشت، رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران گفته بود که مذاکره با فراورینمایندگان و سازمان حمایت برای افزایش قیمت محصولات شوینده بعد از ماه رمضان در جریان است. اخیرا هم در شبکه های اجتماعی برگه ای با عنوان صورتجلسه انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران مبنی بر افزایش قیمت 50 تا 80 درصدی انواع شوینده منتشر شد که طبق اعلام انجمن هنوز مجوز اعمال آن صادر نشده بود.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابعه شکایت خود را تنظیم نمایند یا به وسیله تلفن (124)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (124.ir) و اپلیکیشن آپ شکایت خود را مطرح نمایند.

طبق قانون نظام صنفی گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم ترین تخلفات صنفی است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2221

به "وزارت صمت: افزایش قیمت شوینده ها تخلف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صمت: افزایش قیمت شوینده ها تخلف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید