پرواز فرمانده سنتکام در نزدیکی قشم

به گزارش دانشنامه آریایی، ژنرال کنت مکنزی، رئیس ستاد کل فرماندهی مرکزی نیروهای ارتش آمریکا در خاورمیانه، سنتکام که در عمان به سر می برد از ایران خواست تا در ارتباط با پرونده هسته ای از اقدامات تحریک آمیز پرهیز کند

پرواز فرمانده سنتکام در نزدیکی قشم

به گزارش یورونیوز، ژنرال مکنزی روز یکشنبه در جریان بازدید از کشور عمان به خبرگزاری فرانسه گفت: فکر می کنم زمان آن فرا رسیده که همه طرف ها خویشتن داری و احتیاط به خرج دهند تا ببینیم که اوضاع چطور پیش می رود.

فرمانده سنتکام در عین حال هشدار داد که نیروهای تحت فرماندهی وی برای هر احتاقتصادی آماده هستند.

رئیس فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده در خاورمیانه اضافه کرد: در ماه های آینده خیلی چیز ها روشن خواهد شد.

فرمانده سنتکام در ادامه مصاحبه با خبرگزاری فرانسه تاکید نمود که ایرانی ها باید برای شناسایی خود به عنوان عضوی مسئول از جامعه جهانی کوشش نمایند و با کنار گذاشتن آنچه وی فعالیت های مخرب و مضر خواند به گونه ای عمل نمایند که به عنوان یک کشور با ثبات در منطقه شناخته شوند.

این بخش از سخنان ژنرال مکنزی در ادامه انتقاد های شدید ایالات متحده نسبت به فعالیت های منطقه ای ایران و به طور ویژه حمایت اقتصادی و تسلیحاتی از گروه های مسلح در عراق، لبنان و یمن است که ایالات متحده مدعی است تهران بواسطه آنها به بی ثباتی در منطقه دامن می زند.

رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه به همین دلیل تنگه هرمز را در کانون اصلی سفر خود به عمان قرار داد و در جریان این سفر با رئیس جدید ستاد کل ارتش عمان ملاقات و مصاحبه کرد.

مکنزی روز شنبه همچنین از یک پایگاه دریایی ارتش عمان در خصب که ماموریت کنترل بر بخشی از ترافیک دریایی در تنگه هرمز را برعهده دارد، بازدید کرد.

وی همچنین با بالگرد از بالای تنگه هرمز عبور کرد و به 45 کیلومتری جزیره قشم در آنسوی تنگه نزدیک شد.

فرمانده سنتکام پس از این پرواز و نزدیک شدن به جزیره قشم، لبخند زنان گفت: مه بود و نتوانستم خوب آنجا را ببینم!

سلطان نشین عمان از کشورهای منطقه خلیج فارس است که همزمان روابط خوبی با ایالات متحده و ایران دارد. این کشور که ایالات متحده از چند پایگاه هوایی آن برای ماموریت های نظامی استفاده می نماید نقش مهمی در شکل گیری مصاحبه های مقدماتی پیشین میان تهران و واشنگتن پیش از مذاکرات رسمی منتج به توافق هسته ای داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1632

به "پرواز فرمانده سنتکام در نزدیکی قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز فرمانده سنتکام در نزدیکی قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید