چین، تایوان را به جنگ تهدید کرد

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، چین امروز پنجشنبه به تایوان هشدار داد که جدایی طلبی مترادف جنگ است و اقدامات نیروهای مسلح چین نیز پاسخی است به فعالیت های تحریک آمیز و مداخله جویانه کشورهای خارجی.

چین، تایوان را به جنگ تهدید کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گفته وو کیان (Wu Qian) سخنگوی وزارت دفاع چین، تایوان بخشی جدایی ناپذیر از این کشور است و فعالیت های نظامی که در تنگه تایوان انجام می گردد؛ در راستای حراست از تمامیت ارضی چین قابل ارزیابی است.

اشاره وی به پرواز همزمان 12 جنگنده و بمب افکن هسته ای چین در حریم هوایی تایوان است که روز شنبه رخ داد.

هشدار وی خطاب به جریان های جدایی طلب تایوان و مداخله جویان خارجی در حالی است که ناوگروه تهاجمی تئودور روزولت آمریکا وارد آبراه راهبردی دریای چین جنوبی شده است.

وزارت دفاع چین در واکنش به این تحولات، به صراحت هشدار داد: به آن عناصر تایوانی که داعیه استقلال طلبی دارند؛ همان ها که با آتش بازی می نمایند؛ هشدار می دهیم که استقلال مترادف جنگ است.

این اخطار در حالی است که روز گذشته، آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت جدید آمریکا مدعی شد: واشنگتن ادعاهای ارضی پکن در دریای چین جنوبی را رد می نماید و از کشورهای آسیای جنوب شرقی که در برابر فشارهای چین ایستادگی می نمایند، پشتیبانی می نماید.

وی پیشتر هم در جلسه استماع کنگره مدعی شده بود که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، درباره چین حق داشته است!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1597

به "چین، تایوان را به جنگ تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین، تایوان را به جنگ تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید