ویزای کانادا: کاهش نرخ بهره وام های دانشجویی به وسیله دولت کانادا

به گزارش دانشنامه آریایی، با توجه به اینکه افزایش شهریه تحصیل و بالا رفتن هزینه های زندگی مسائل اقتصادی متعددی را برای دانشجویان ایجاد نموده است، دولت فدرال کانادا تصمیم گرفته تا در جهت کاهش نرخ بهره وام های دانشجویی اقداماتی انجام دهد.

ویزای کانادا: کاهش نرخ بهره وام های دانشجویی به وسیله دولت کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

در بودجه فدرال سال 2019 که به تازگی منتشر شده تغییرات قابل ملاحظه ای در زمینه چگونگی دریافت بهره وام های دانشجویی به وسیله برنامه وام های دانشجویان کانادا (Canada Student Loan program) پیش بینی شده است. دولت تصمیم دارد نرخ بهره شناور را که مورد استفاده 99 درصد از دانشجویان می باشد به نرخ پایه کاهش دهد.

در حال حاضر دانشجویان می توانند بین نرخ بهره متغیر یا شناور که می تواند دستخوش تغییر گردد و نرخ بهره ثابت که در تمام طول مدت بازپرداخت وام یکسان خواهد بود، اقدام به انتخاب کنند.

نرخ بهره متغیر وام دانشجویی در حال حاضر 6.45 درصد (نرخ بهره پایه + 2.5 درصد)، نرخ بهره ثابت وام دانشجویی 8.95 درصد (نرخ بهره پایه +5 درصد) و مقدار نرخ بهره پایه هم 3.95 درصد می باشد.

نتایج آنالیز ها نشان می دهند کاهش 2.5 درصدی نرخ بهره با تغییر مقدار نرخ بهره شناور به نرخ بهره پایه، به یک میلیون دانشجوی وام گیرنده یاری خواهد نمود تا در طول مدت بازپرداخت وام به طور میانگین حدود 2,000 دلار پس انداز کنند.

بعلاوه فارغ التحصیلان تازه مشمول یک دوره تنفس در بازپرداخت وام خواهند شد. حدود 200 هزار نفر از وام گیرندگان که هر ساله فارغ التحصیل می شوند، پس از سرانجام تحصیل یک دوره تنفس 6 ماهه بدون بهره خواهند داشت. در حال حاضر هم وام های دانشجویی در این دوره زمانی مشمول تنفس می باشند، اما بهره از وام گیرندگان دریافت می گردد.

دانشجویانی که به طور موقت و بنا بر دلایلی همانند زایمان یا بیماری های جسمی و روحی مجبور به ترک تحصیل می شوند هم مشمول استفاده از یک دوره تنفس بدون بهره در دوره باز پرداخت وام خواهند شد.

این تغییرات تازه در نرخ بهره وام های دانشجویی هزینه ای بالغ بر 1.7 بیلیون دلار در طول پنج سال آینده در بر خواهد داشت که از سال تحصیلی 2020-2019 شروع خواهد شد و به طور میانگین سالانه 375 میلیون دلار برای دولت هزینه خواهد داشت.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1906

به "ویزای کانادا: کاهش نرخ بهره وام های دانشجویی به وسیله دولت کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: کاهش نرخ بهره وام های دانشجویی به وسیله دولت کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید