کواکبیان: از سفر حناچی به اروپا دفاع می کنم

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران آنلاین:عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توسعه دیپلماسی شهری را برای پیش برد منافع ملی مفید دانست و از سفر حناچی به اروپا دفاع کرد.

کواکبیان: از سفر حناچی به اروپا دفاع می کنم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با شهرنوشت با اشاره به سفر حناچی به اتریش و آلمان گفت: من معتقدم که غیر از تقویت بنیه دفاعی، نظامی و اقتدار تسلیحاتی، راه های دیگری نیز برای حمایت از منافع ملی وجود دارد که دیپلماسی شهری یکی از آنها به شمار می رود.

او ادامه داد: بعضا نمایندگان مجلس دیپلماسی پارلمانی را پیش می برند، بعضا دیپلماسی فعال توسط وزارت امور خارجه پیش می رود و دیپلماسی شهری نیز توسط شهرداری ها و شوراها پیگیری می گردد.

کواکبیان گفت: دیپلماسی شهری می تواند برای برقراری ارتباط، گسترش ارتباطات و پیشبرد منافع ملی بسیار مفید باشد، به همین دلیل است که من از اقدام شهردار تهران مبنی بر سفر به پایتخت های دیگر کشورها حمایت می کنم؛ حتی معتقدم برای دیپلماسی شهری کمی دیر هم شده است و باید خیلی زودتر از این ها در این جهت پا می گذاشتیم.

این نماینده مجلس گفت: دیپلماسی شهری لزوما در ارتباط با شهرهای اروپایی نیست که معنا دارد، بلکه می توانیم بر ارتباط پایدار و مثبت میان کلان شهرها و شهرهای مهم کشورهای همسایه نیز حساب کنیم و در قالب ارتباطات دوجانبه به تبادل تجربیات و همکاری های بلندمدت بپردازیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 455

به "کواکبیان: از سفر حناچی به اروپا دفاع می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کواکبیان: از سفر حناچی به اروپا دفاع می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید