600 هزار سهامدار عدالت شبای خود را اعلام کردند ، مهلت ثبت نام صندوق واسطه گری اقتصادی تا فردا

به گزارش دانشنامه آریایی، معاون سازمان خصوصی سازی گفت: از 5 میلیون سهامدار عدالت که قبلا شماره شبا حساب بانکی خود را نداده بودند، اخیراً حدود 600 هزار نفر شماره شبا خود را اعلام کردند.

600 هزار سهامدار عدالت شبای خود را اعلام کردند ، مهلت ثبت نام صندوق واسطه گری اقتصادی تا فردا

به گزارش خبرنگاران، حسن علایی در مصاحبه با فارس در خصوص این که 5 میلیون نفر از سهامداران عدالت شماره شبا حساب بانکی خود را برای دریافت سود سهام ارائه ننموده بودند، گفت: از زمانی که بحث آزادسازی سهام عدالت مطرح شده تا به امروز حدود 600 هزار نفر شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت اعلام کردند و هنوز حدود 4.6 میلیون سهامدار عدالت شماره شبای خود را وارد سامانه ننموده اند.

معاون سازمان خصوصی سازی همچنین در برابر این پرسش که کسانی که تا به امروز شماره شبا نداده اند و در نتیجه سودی هم از سهام عدالت نگرفته اند با توجه به تبدیل شدن سهام عدالت به سهام بورسی، آیا سود آنها محفوظ می ماند، گفت: کسانی که شماره شبا بدهند، به صورت ماهانه سود سهام آنها را واریز می کنیم و سود آنها محفوظ می ماند.

وی همچنین در خصوص این که آیا سهامداران عدالت احتیاج به احراز هویت در سامانه سجام دارند، گفت: آنهایی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده و شماره شبا حساب بانکی آنها وارد سیستم شده و تأیید شده، احتیاجی به احراز هویت ندارند.

علایی همچنین در خصوص انتخاب روش مدیریت مستقیم یا غیر مستقیم سهام عدالت گفت: اطلاعات آزادسازی سهام عدالت را داریم، اما نمی توانیم اعلام کنیم، در عین حال تا آخر 8 خرداد 99 فرصت برای انتخاب روش مدیریت سهام عدالت وجود دارد.

وی همچنین در خصوص ثبت نام صندوق واسطه گری مالی یکم موسوم به ای تی اف گفت: تا پایان وقت فردا 31 اردیبهشت ماه فرصت برای ثبت نام صندوق واسطه گری مالی یکم، ای تی اف وجود دارد و اطلاعات متقاضیان چون هنوز نزد بانک هاست، به صورت مجموعه جمع آوری نشده و به زودی این اطلاعات به وسیله وزارت امور مالی و دارایی گردآوری و ارائه می گردد. سازمان خصوصی سازی فقط سهام ارائه می نماید.

معاون سازمان خصوصی سازی همچنین در خصوص این که بعضی شهروندان کارت پرس شده سهام عدالت دارند، اما با وارد کردن کد ملی آنها در سامانه سهام عدالت به عنوان سهامدار شناخته نمی شوند، افزود: همه دعوت نامه ها و کارت های سهام عدالت معتبر نیست، بلکه فقط کسانی که با وارد کرد کد ملی در سامانه سهام عدالت به عنوان سهامدار شناخته می شوند، سهامداران نهایی سهام عدالت هستند.

وی تأکید کرد: غیر از سامانه سهام عدالت هیچ کارت و دعوت نامه ای برای سهام عدالت معتبر نیست و فهرست سهامداران در سال های 93 و 94 تکمیل نیست و فعلا هیچ راه حلی برای برطرف مشکل این افراد که حدود 2 میلیون نفر هستند وجود ندارد.

به گفته علایی ارائه صندوق قابل معامله بورسی، ای تی اف بعدی برای واگذاری به مردم هنوز جمع بندی نشده و به زودی در خصوص آن تصمیم گیری می گردد.

معاون سازمان خصوصی سازی همچنین گفت: سهامداران عدالت که هویت شماره شبای آنها در سامانه سهام عدالت احراز می گردد، احتیاجی به احراز هویت به وسیله سامانه جامع اطلاعات مشترکان بورسی، سجام نیست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1144

به "600 هزار سهامدار عدالت شبای خود را اعلام کردند ، مهلت ثبت نام صندوق واسطه گری اقتصادی تا فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "600 هزار سهامدار عدالت شبای خود را اعلام کردند ، مهلت ثبت نام صندوق واسطه گری اقتصادی تا فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید