شروع عملیات پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر

به گزارش دانشنامه آریایی، عملیات اجرایی پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر امروز پس از 42 سال شروع شد.

شروع عملیات پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

ایسنا: محمدرضا احمدی سنگری در حاشیه شروع عملیات اجرایی پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر اظهار کرد: ما شرمسار مردم هستیم که پس از 42 سال اکنون عملیات بازسازی پل خمام رود سنگر شروع می گردد.

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس اضافه نمود: باعث تاسف است که تمام معادن شن و ماسه، رودخانه ها و جاده سنگر به دلیل بعضی مدیریت های نادرست نابود شد اما این پل که از مطالبات به حق مردم است اکنون بازسازی می گردد.

وی گفت: در نهایت با پیگیری هایی که انجام گرفت امروز شاهد شروع عملیات بازسازی این پل هستیم و کوشش ها ادامه دارد تا در بازه زمانی یک سال آینده پل خمام رود سنگر به بهره برداری برسد.

احمدی ادامه داد: علاوه بر این پل سربنده نیز سال های سال است که متاسفانه رها شده، حتی یک خانواده با ماشین از روی این پل به رودخانه سقوط کردند و غرق شدند؛ اعتبارات این پل هم پیش بینی شده انشااله به زودی شاهد عملیات بازسازی پل سربنده نیز خواهیم بود.

این نماینده مجلس توضیح داد: جاده رشت به سنگر هم از دیگر پروژه هایی است که از بعد از جنگ جهانی دوم به همین صورت باقی مانده و متاسفانه شاهد کشته ها و زخمی های فراوانی در این محور هستیم. یک مرحله 5 میلیارد تومان برای بازسازی روکش آسفالت محور رشت به سنگر از سازمان برنامه و بودجه دریافت شد و در مرحله دوم نیز مجدد 3 میلیارد تومان اعتبار برای تعریض و بهسازی این محور تامین اعتبار شد؛ همچنین 10 میلیارد تومان از اعتبارات مجلس برای محور رشت به سنگر پیش بینی شده که بتوانیم علمیات بهسازی و تعریض محور باند سراوان به امامزاده هاشم را در دستورکار قرار دهیم.

وی اضافه نمود: مجموعا این پروژه به آزادراه رشت - قزوین متصل خواهد شد و از بار ترافیکی در محور می کاهد. پیمانکار آماده اجرای عملیات است و متعهد شده پروژه را 18 ماهه به اتمام برساند در کوشش هستیم تا موانع موجود را رفع کنیم.

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس بیان نمود: بخش سنگر آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته و این مایه تاسف و خجالت برای منِ مسئول است که در بین این مردم هستم اما مردم از داخل آب رفت و آمد می نمایند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1790

به "شروع عملیات پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید