آموزش های فنی و حرفه ای پیشتاز همکاری ایران و چین

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: آموزش های فنی و حرفه ای می تواند پیشتاز اجرای برنامه های همکاری بلند مدت بین دو کشور باشد.

آموزش های فنی و حرفه ای پیشتاز همکاری ایران و چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور علی اوسط هاشمی در نشست با چانگ هوا سفیر جمهوری خلق چین با اشاره به قدمت رابطه ایران و چین گفت: سند اخیر همکاری دو کشور، هدف گذاری 25 ساله را در نظر گرفته است که نشانگر ارتباط هدفمند، پایدار و همه جانبه است و می تواند برای دوکشور فرصت ارزشمندی باشد.

وی اعلام نمود: مبادله تجارب و هم افزایی داشته های دو کشور می تواند در این جهت به دو طرف بسیار یاری کند و راه را برای دستیابی به اهداف بزرگی که در چارچوب اسناد بین دو کشور ترسیم شده است، تسهیل کند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: امیدواریم که این نوع روابط، خود را در زمینه های آموزش و توانمندسازی جامعه برجسته تر نشان دهد، تا آثار آن فراگیر و در لایه های مختلف جامعه دیده گردد، زیرا امروز آموزش فنی و حرفه ای و دستیابی به مهارت و نائل شدن به جامعه توانمند، آرزوی مردم هر کشوری است.

وی اضافه کرد: از جمله آثار روابط دوجانبه که بُعد مردمی خواهد داشت توجه به حوزه مهارت، آموزش وتوانمند سازی است که می تواند هویت زا و موقعیت دهنده باشد و اشتغال فراگیر را نوید دهد.

هاشمی تاکید نمود: در این راستا سعی نموده ایم که با بخش های غیردولتی در رابطه با مهارت آموزی ارتباط برقرار کنیم و با این هدف با انجمن دوستی ایران و چین جلساتی داشته ایم تا بتوانیم بخش های مردمی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای را پشتوانه اهداف دو دولت قرار دهیم.

وی اضافه کرد: در راستای یادداشت تفاهم دو کشور ایران و چین که در سال 1391 بین وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی ایران و وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی چین منعقد شده است آماده ایم با ایجاد کارگروهی مشترک در بخش آموزش فنی و حرفه ای جریان متفاوتی ایجاد کنیم.

هاشمی با بیان اینکه چین تجارب خوبی در مورد کسب مهارت و توزیع مهارت در لایه های مختلف جامعه خود از مشاغل خانگی تا کارخانه داشته است گفت: چین به نوعی مهارت از خانه تا کارخانه و از خانه تا بازار یک رویکرد ارزشمند بوده که در این راستا پیروز بوده و ما مایل به تبادل تجارب بین دو کشور هستیم.

وی گفت: مسئولیت آموزش های مهارتی در کشور ایران برعهده سازمان آموزش فنی و حرفه ای است که تدوین استاندارد، آموزش و ارتقای مهارت در صلاحیت این سازمان است.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به مسابقات آینده جهانی مهارت که در شانگ های چین برگزار خواهد شد گفت: ایران از سال 1975 تجربه حضور در مسابقات جهانی مهارت را دارد و از این طریق آماده تبادل تجربیات بین دو کشور هستیم و آماده ایم در مسابقات حوزه نفت و گاز که سال آینده در کشور چین برگزار می گردد، با توجه به تجارب خوب ایران در این حوزه مشارکت و همکاری کنیم.

هاشمی بعلاوه از آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای همکاری در زمینه تدوین استاندارد های مهارتی خبرداد و گفت: در این زمینه هم می توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم.

همکاری های مشترک ایران و چنین در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای توسعه می یابد

در این نشست چانگ هوا، سفیر جمهوری خلق چین هم با اشاره به رابطه عمیق پنجاه ساله بین ایران و چین گفت: دو کشور ارتباط خوبی با هم دارند و همیشه در جهت توسعه از یکدیگر حمایت داشته اند و همکاری دو کشور از زمان همه گیری کوید 19 بیشتر شده است.

وی گفت: همکاری در زمینه منابع انسانی بخش مهمی از روابط دو جانبه است و در سال 2016 دو کشور دراین زمینه با هم تبادل نظر هایی داشته اند و در این راستا یاداشت تفاهمی امضا شده است.

وی اضافه کرد: بعد از امضای این تفاهم نامه، همکاری دو کشور در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای افزایش پیدا نموده است و کارمندان بخش دولتی، مسئولین شرکت ها و مهندسان ایرانی با سفر به چین از آموزش های مهارتی برخوردار شده اند.

چانگ هوا با اشاره به برگزاری پروژه آموزشی مهندسان که در چارچوب سازمان همکاری شانگ های برگزار می گردد گفت: آمادگی داریم از مهندسان ایرانی در حوزه هوش مصنوعی برای مشارکت و همکاری در این پروژه استفاده کنیم.

وی در مورد توسعه همکاری های مشترک در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای اظهار امیدواری کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1841

به "آموزش های فنی و حرفه ای پیشتاز همکاری ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش های فنی و حرفه ای پیشتاز همکاری ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید