افتتاحیه جشنواره ملی خلیج فارس برگزار می گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران/بوشهر رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر از شروع سلسله برنامه های جشنواره ملی خلیج فارس با برگزاری مراسم یادمان شهدای خلیج فارس به عنوان نخستین برنامه اطلاع داد.

افتتاحیه جشنواره ملی خلیج فارس برگزار می گردد

علی احمدی زاده با اشاره به اینکه پانزدهمین جشنواره ملی خلیج فارس روز سه شنبه(4 آبان 1400) ساعت 9 و 30 دقیقه با برگزاری مراسم یادمان شهدای خلیج فارس و تجلیل از خانواده های معظم شهدای خلیج فارس آغاز خواهد شد، اظهار کرد: این برنامه از سلسله برنامه هایی است که تا 10 ادیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی دبیرخانه دائمی روز ملی خلیج فارس است، اضافه نمود: در این مراسم با حضور فرماندهان انتظامی و مسئولین ارشد استانی از خانواده های گران قدر شهیدان نادر مهدوی و مسعود خلعتی تجلیل به عمل خواهد آمد.

رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر با بیان اینکه خلیج فارس به عنوان یک منطقه استراتژیک در دنیا همیشه در طول تاریخ صندلی ویژه ای داشته است، توضیح داد: جهاددانشگاهی از نخستین نهادهایی بود که از سال 1384 با توجه به تحریف غیرعلمی و سیاسی به حقایق مسلم و غیر قابل انکار تاریخی که نام تاریخی خلیج فارس را مورد هدف قرار داده بودند، به این موضوع ورود پیدا کرد و با حضور و مشارکت دانشگاهیان، نخبگان و پژوهشگران علاقه مند به منظور پاسداست نام و معرفی مزیت های فرهنگی، راهبردی، گردشگری و مالی خلیج فارس به صورت متوالی اقدام به برگزاری همایش ملی خلیج فارس نموده است.

احمدی زاده اضافه نمود: بدون شک دانشگاه ها با توجه به رسالت مهم علمی و فرهنگی، نقش حیاتی در عرصه شناسایی و شناساندن فرهنگ غنی و افتخارات ملی ایران در حوزه خلیج فارس دارند و چنین همایشی بستری را جهت تبادل علمی و فرهنگی ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2001

به "افتتاحیه جشنواره ملی خلیج فارس برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاحیه جشنواره ملی خلیج فارس برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید