ایران با اندونزی تعرفه ترجیحی برقرار می نماید

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران: رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس توافقات انجام شده قرار بر ایجاد تعرفه ترجیحی با اندونزی گذاشته شده است اما در این راستا درخواست اقدامات جدی برای عملیاتی کردن هر چه سریع تر این توافق نامه وجود دارد.

ایران با اندونزی تعرفه ترجیحی برقرار می نماید

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران، ولی الله افخمی راد در نشست مشترک تجار و صادر کنندگان ایرانی با هیات تجاری اندونزی که در نمایشگاه بین المللی برگزار گردید، اظهار کرد: عزم جدی برای عملیاتی کردن تجارت ترجیحی با کشور اندونزی وجود دارد و در این راستا درخواست اقدامات جدی برای عملیاتی کردن هر چه سریع تر این توافق نامه مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه حجم تجارت بین کشور ایران و اندونزی قابل توجه نیست، ادامه داد : با توجه به ظرفیت های دو کشور می توانیم حجم تجارت را افزایش دهیم.

افخمی راد خاطر نشان کرد: اندونزی کالاهایی فراوری می نماید که به آن احتیاج داریم و ایران نیز فراوری کننده کالاهایی است که اندونزی به آن احتیاج دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، خطاب به مقام اندونزیایی توضیح داد: در این زمینه اتاق بازرگانی و شورایی تشکیل دادیم و در پی افزایش تجارت بین کشورمان با ایران هستیم. امیدواریم شما هم شورای تجاری ایران و اندونزی را تشکیل دهید.

وی با بیان اینکه امیدوارم حضور هیات اندونزیایی به بسط ارتباطات تجاری دو کشور منجر گردد، تاکید نمود: سال 2014 ما کمتر از 200 میلیون دلار تجارت داشته ایم، در حالی که با توجه به ظرفیت های دو کشور این رقم را به راحتی می توان افزایش داد.

افخمی راد یکی از راهکارهای افزایش حجم تجارت را تسریع در عملیاتی کردن تفاهمنامه های ترجیحی دانست و گفت: متأسفانه از سال 1385 تاکنون اجرایی کردن تعرفه ترجیحی بین ایران و اندونزی در حد حرف باقی مانده و عملیاتی نشده است. من از همکارانم خواسته ام اقدامات جدی ای را در این راستا انجام دهند تا به امضای تفاهمنامه برسیم.

وی تاکید نمود: متأسفانه از سال 1385 تاکنون اجرایی کردن تعرفه ترجیحی بین ایران و اندونزی در حد حرف باقی مانده و عملیاتی نشده است. من از همکارانم خواسته ام اقدامات جدی ای را در این راستا انجام دهند تا به امضای تفاهمنامه برسیم.

وی در سرانجام گفت: امیدواریم اعزام و پذیرش هیأت های تجاری به شکل گسترده ای ادامه یابد و از این طریق شاهد گسترش تجارت و افزایش حجم تبادلات تجاری ایران و اندونزی باشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 419

به "ایران با اندونزی تعرفه ترجیحی برقرار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران با اندونزی تعرفه ترجیحی برقرار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید