برخورد با متخلفان گرانفروشی ، کنترل و نظارت بر قیمت ها به صورت مستمر تداوم می یابد

به گزارش دانشنامه آریایی، بهزاد باباخانی:بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان با متخلفان گرانفروشی شدیداً برخورد می شود و تیم های نظارتی و بازرسی نیز موظف هستند با همراهی دستگاه های اجرایی ذیربط نظارت و بازرسی مستمر را برای کنترل قیمت ها در بازار انجام دهند.

برخورد با متخلفان گرانفروشی ، کنترل و نظارت بر قیمت ها به صورت مستمر تداوم می یابد

به گزارش خبرنگاران کرمانشاه؛ سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان؛ با بیان اینکه باید نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی و رسیدگی به شکایت های مردمی به صورت مستمر و موثر انجام شود؛ گفت: با توجه به بررسی اجرا شده در خصوص عوامل موثر بر نرخ تورم استان، در ستاد تنظیم بازار تعیین شد که نرخ تورم کالاها و خدمات برخی اتحادیه ها بیشتر از میانگین کشوری است و بر این اساس دستگاه های نظارتی باید سریعاً بر اساس دستورالعمل ابلاغی اقدام کنند.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه افزود: اصناف و بازاریان همیشه در بحرانها در کنار مردم بوده اند و نقش آفرینی مطلوب این زحمتکشان همیشه قابل تقدیر است و امروز هم انتظار داریم اتحادیه ها و اتاق اصناف در خط مقدم بازرسی به صورت ویژه و موثر برکنترل قیمت ها نظارت کنند.

دکتر باباخانی، رسیدگی فوری به شکایات و گزارش های مردمی ثبت و اعلام شده از طریق سامانه های نظارتی و بازرسی اداره صمت را ضروری دانست و بیان داشت: نقش نظارتی مردم برای کنترل قیمت ها بسیار مهم است و انتظار داریم تا حصول نتیجه گزارش ها بررسی و به گونه ای اقدام شود که مردم احساس کنند حمایت ستاد تنظیم بازار را همیشه دارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادامه ضمن اشاره به تحلیل و بررسی اجرا شده در خصوص نرخ تورم استان تأکید داشت: با توجه به اینکه کالاها و خدمات موثر در بالا رفتن نرخ تورم استان تعیین شده؛ از امروز تیمی متشکل از بازرسی صمت، تعزیرات، بازرسی اتاق اصناف و کننده استانداری تشکیل و بر اساس جدول زمانبندی بر قیمت های بازار بویژه در اتحادیه های با تورم بالا نظارت می کنند و با متخلفان برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

وی با تشریح وظایف تیم های بازرسی بر ضرورت انجام اقدام مشابه در شهرستانها نیز تأکید و بیان داشت: تیم های مشابه نیز در کلیه شهرستان های استان با مدیریت فرمانداران تشکیل و نظارت بر قیمت ها را با اهتمام جدی پیگیری و انجام خواهند داد.

دکتر باباخانی گفت: مردم نیز می توانند شکایات خود در خصوص گران فروشی بویژه در اتحادیه های ذکر شده را به بازرسی صمت اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی و برخورد قانونی با متخلفان انجام شود.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری از تشدید نظارت بر بازار تا بهبود نرخ تورم استان کرمانشاه خبر داد و گفت: بازرسی ها به صورت مستمر انجام و صنعت،معدن و تجارت استان گزارش هفتگی اقدامات اجرا شده را در جلسات تنطیم بازار ارائه خواهد کرد.

دکتر باباخانی یکپارچه سازی و هدفمند کردن فعالیت های نظارتی و پایش های مستمر بازار را یادآور ساخت و گفت: با همراهی مردم، اصناف و بازاریان امکان نظارت بیشتر فراهم می شود و متخلفان را در صورت عدم توجه به دستورالعمل های قانونی معرفی خواهیم کرد.

شهروندان گرامی می توانند در صورت ارائه کالا و خدمات با قیمتی بیش از قیمت اعلامی در سامانه از سوی واحدهای صنفی یا عرضه کنندگان کالا و خدمات، گزارشات و شکایات خود را از طریق بخش ثبت شکایت و یا شماره تلفن 124 اعلام کنند تا در اسرع وقت به گزارشات آنها رسیدگی شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1759

به "برخورد با متخلفان گرانفروشی ، کنترل و نظارت بر قیمت ها به صورت مستمر تداوم می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با متخلفان گرانفروشی ، کنترل و نظارت بر قیمت ها به صورت مستمر تداوم می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید