بودجه شرکت های دولتی به مجلس تقدیم شد، شفافیت منابع و مصارف از مهم ترین اهداف بودجه 1400 است

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس گفت: سازمان برنامه وبودجه گزارش بودجه 1400 شرکت های دولتی را به مجلس ارائه کرد و این گزارش فردا توسط رئیس مجلس به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ارجاع خواهد شد.

بودجه شرکت های دولتی به مجلس تقدیم شد، شفافیت منابع و مصارف از مهم ترین اهداف بودجه 1400 است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حمیدرضاحاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس در جمع خبرنگاران گفت: سازمان برنامه وبودجه روز چهارشنبه 14 آبان گزارش بودجه 1400 شرکت های دولتی و. را به مجلس ارائه کرده است و این گزارش فردا، یکشنبه 18 آبان ماه، توسط رئیس مجلس به کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس ارجاع خواهد شد.

وی افزود: بلافاصله پس از دریافت این گزارش کمیسیون، آن را به دیوان محاسبات ارسال می نماید، تا براساس آئین نامه داخلی و همچنین براساس مصوبه کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس، 12 حکم اصلاح ساختار بودجه سال 1400 در آن اعمال گردد.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: دیوان موظف است پس از 20 روز، گزارش آن را به کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس عودت نماید، که همزمان کمیته های کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات این گزارش را در دستور کار خود قرار می دهند.

وی گفت: در این مدت نیز دیوان محاسبات کمیته های بررسی لازم را با توجه به احکام اصلاح ساختار بودجه فعال می نماید.

حاجی بابایی گفت: با توجه به تبصره 4 ماده 182، آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است، گزارش عملکرد بودجه سال گذشته و صورت های مالی حسابرسی شده، بودجه تفصیلی سال جاری و عملکرد 6 ماه سال جاری تمام شرکت های دولتی، بانکها، موسسات انتفاعی وابسته به دولت و شرکت ها وموسساتی که شمول حکم بر آن ها مستلزم ذکر نام یا تصریح به آنهاست، را در فرصت زمانی مذکور به مجلس ارائه نماید.

وی در تبیین این موضوع افزود: منظور شرکت ها وموسساتی که مستلزم تصریح نام هستند، شرکت های وابسته به وزارت نفت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی، سازمان گسترش صنایع ایران، بیمه مرکزی ایران، شرکت های سهامی بیمه ایران، بانک مرکزی، بانک ملی، سازمان بنادر و دریانوردی می باشند که دولت باید بودجه پیشنهادی سال آینده، آن ها وشاخص های کلان بودجه را تا 15 آبان، به مجلس ارائه نمایند.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس افزود: کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات نیز این گزارش را بلافاصله به دیوان محاسبات ارجاع می دهد، که دیوان محاسبات نیز موظف است ظرف 20 روز نظر خود را به کمیسیون برنامه وبودجه ابلاغ نماید که کمیسیون نیز پس از بررسی دقیق آن را مصوب می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1432

به "بودجه شرکت های دولتی به مجلس تقدیم شد، شفافیت منابع و مصارف از مهم ترین اهداف بودجه 1400 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه شرکت های دولتی به مجلس تقدیم شد، شفافیت منابع و مصارف از مهم ترین اهداف بودجه 1400 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید