تهدید ترامپ برای خارج کردن کانادا از پیمان تجاری نفتا

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس جمهور آمریکا تهدید نموده است که کانادا را از پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به نفتا خارج خواهد نمود.

تهدید ترامپ برای خارج کردن کانادا از پیمان تجاری نفتا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه با انتشار توئیتی تهدید کرد که کانادا را از پیمان تجارت آزاد نفتا خارج خواهد نمود.

بر اساس این گزارش، تهدید ترامپ پس از آن مطرح شده است که مذاکرات مقام های ارشد آمریکا و کانادا روز آدینه بدون دستیابی به توافق سرانجام یافته است.

ترامپ در این توئیت نوشت: هیچ لزوم سیاسی برای حفظ کانادا در توافق جدید نفتا وجود دارد . اگر به یک توافق منصفانه دست پیدا نکنیم ؛ آن هم پس از دهه ها سوءاستفاده، کانادا از این توافق اخراج خواهد شد.

وی اضافه نمود: کنگره نباید در این مذاکرات دخالت کند در غیر این صورت پیمان نفتا را به طور کامل لغو خواهم کرد.

کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا در یک کنفرانس خبری در واشنگتن اذعان کرد که هنوز به راه چاره مشخصی برای دستیابی به توافق با آمریکا دست پیدا ننموده ایم.

وی گفت: ما به همکاری دامه می دهیم و در حال دستیابی به پیشرفت هستیم ولی هنوز به توافق مورد نظر دست پیدا ننموده ایم. این یک توافق بسیار پیچیده است و ما قصد داریم به همکاری ادامه دهیم.

ترامپ تا روز آدینه به کانادا فرصت داده بود تا مذاکرات تجاری با واشنگتن را به نتیجه برساند. این رد شرایطی است که آمریکا و مکزیک پیش از این به توافق تجاری دو جانبه دست یافته اند و اکنون فشارها بر کانادا برای موافقت با درخواست های آمریکا افزایش یافته است.

ترامپ پیش از این در مصاحبه با شبکه بلومبرگ تاکید نموده بود که هیچ امتیازی به کانادا نخواهد داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 421

به "تهدید ترامپ برای خارج کردن کانادا از پیمان تجاری نفتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید ترامپ برای خارج کردن کانادا از پیمان تجاری نفتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید