صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا در رتبه بندی جهانی چگونه است؟

به گزارش دانشنامه آریایی، دانشگاه های کشورهای مختلف بر اساس کیفیت و امکانات آموزشی، در رتبه بندی جهانی صندلی های مختلفی دارند. دانشگاه هایی با امکانات پیشرفته تر و سیستم آموزشی مدرن تر و با کیفیت تر در مکان بهتری قرار می گیرند و دانشگاه های با امکانات کمتر و سیستم آموزشی ضعیف تر، صندلی های پایین جدول رتبه بندی را از آن خود می نمایند. در این مقاله می خواهیم به صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا بپردازیم. در سال های اخیر تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان، این سه کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نموده اند. علت این اتفاق مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و زندگی در این کشورهاست. همچنین دانشگاه های آن ها صندلی مناسبی در رنکینگ جهانی دارند. در ادامه صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا را به تفکیک آنالیز خواهیم نمود.

صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا در رتبه بندی جهانی چگونه است؟

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا

صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا

چین، روسیه و ایتالیا در چند سال گذشته برای جذب دانشجویان بین المللی سرمایه گذاری قابل توجهی در سیستم آموزشی خود کرده اند. اعطای بورسیه های تحصیلی متنوع و دریافت شهریه پایین از دانشجویان، بعضی از اقدامات این سه کشور در این راستا است. بنابراین آگاهی از صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا می تواند برای آن دسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، مفید باشد.

صندلی دانشگاه های چین

در فرایند شناخت صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا، ابتدا به دانشگاه های چین می پردازیم. این کشور در جذب دانشجویان خارجی و کیفیت آموزشی، رشد چشمگیری داشته است. صندلی دانشگاه های چین در رتبه بندی دنیای می تواند سندی بر اثبات این ادعا باشد. در بین دانشگاه های عضو بریکس که کشورهای آفریقای جنوبی، چین، هند، روسیه و برزیل در آن عضو هستند، 40 دانشگاه چین در لیست صدتایی دانشگاه های برتر این پنج کشور دیده می شوند. در تازه ترین رتبه بندی دنیای موسسه تایمز که بیش از 1400 دانشگاه از سراسر دنیا را مورد آنالیز قرار داده، دانشگاه های چین توانسته اند رتبه های درخشانی کسب کنند. این موسسه 13 شاخص را برای امتیاز دهی به دانشگاه ها، مورد ارزیابی قرار می دهد که این شاخص ها در زمینه چشم انداز بین المللی، انتقال دانش، تحقیق، آموزش و … می باشند. در بین 50 دانشگاه برتر این لیست می توان نام دو دانشگاه پکینگ و شینگهوا را مشاهده نمود. بنابراین با توجه به آنچه گفته شد، چین با سرمایه گذاری های خود توانسته صندلی مناسبی در رنکینگ دنیای دانشگاه های دنیا بدست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی تحصیل در چین کلیک کنید.

صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا

صندلی دانشگاه های روسیه

پس از آنالیز دانشگاه های چین در فرایند شناخت صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا، نوبت به روسیه می رسد. روسیه نیز مانند چین در پی جذب هرچه بیشتر دانشجویان بین المللی است. برای همین هر ساله بودجه هنگفتی به نظام آموزشی خود اختصاص می دهد. در رتبه بندی QS دنیای، نام 97 دانشگاه روسیه به چشم می خورد. همچنین در بین کشورهای عضو بریکس که در قسمت قبل به آن اشاره شد، می توان نام 10 دانشگاه روسیه را مشاهده نمود. یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های روسیه، دانشگاه لومونوسف می باشد که در سال 1755 راه اندازی شده است. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های روسیه محسوب می گردد و با 40 هزار دانشجو در رنکینگ QS، صندلی 114 ام را به خود اختصاص داده است. در این رتبه بندی دانشگاه سن پترزبورگ صندلی 233 ام را دارد.

صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا

صندلی دانشگاه های ایتالیا

در رده بندی بهترین دانشگاه های دنیا در دو سال اخیر، نام بیش از 30 دانشگاه ایتالیا مشاهده می گردد. نحوه ارزیابی عملکرد این دانشگاه ها با معیارهای دقیق و متنوع اجرا شده تا هیچ گونه شبهه ای در این زمینه وجود نداشته باشد. موسسات مختلفی در زمینه رتبه بندی دانشگاه های دنیا فعالیت می کنند. اما یکی از معتبرترین آن ها موسسه QS است. این موسسه سطح کیفی دانشگاه های ایتالیا را در صندلیی بهتر از فرانسه و پس از دانشگاه های آلمان و انگلیس قرار داده است. دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از بزرگترین دانشگاه های مهندسی ایتالیا می باشد که بیش از 42 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه ایتالیا، در رتبه بندی موسسه QS در صندلی 149 ام قرار گرفته است. همچنین دانشگاه لا نرماله که به دستور ناپلئون بنا شده با این که وسعت چندانی ندارد، دومین دانشگاه برتر ایتالیاست. این دانشگاه در رنکینگ موسسه QS در صندلی 167 ام قرار گرفته است.

صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا

خلاصه نکات مقاله

در این مقاله کوشش کردیم تا صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا را در رنکینگ دنیای به شما نشان دهیم. هر سه کشور، سرمایه گذاری های چشمک گیری در سیستم آموزش عالی خود کرده اند تا با بالا بردن امکانات و سطح کیفی آموزش بتوانند دانشجویان بین المللی بیشتری از سراسر دنیا جذب کنند. صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا در سطح مطلوبی قرار گرفته است و تعدادی از دانشگاه های این سه کشور در رتبه بندی های مختلف دنیای توانسته اند به رنکینگ مناسبی برسند. افرادی که متقاضی تحصیل در خارج از کشور با هزینه ای مقرون به صرفه هستند، می توانند صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا را مورد آنالیز قرار داده و با توجه به علاقه و شرایط خود، یکی را انتخاب کنند.

منبع: مجله سفر
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1745

به "صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا در رتبه بندی جهانی چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی دانشگاه های چین روسیه ایتالیا در رتبه بندی جهانی چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید