حسن عابدینی: بخش خبری 22:30 حذف شد

به گزارش دانشنامه آریایی، تهران (پانا) - حسن عابدینی سرپرست خبرگزاری صداوسیما درباره تغییرات و ادغام های بخش های خبری تلویزیون در روزهای اخیر توضیحاتی ارائه کرد.

حسن عابدینی: بخش خبری 22:30 حذف شد

به گزارش مهر، بخش های خبری شبکه های صداوسیما چند روزی است دچار تغییراتی در باکس های پخش شده است و به صورت همزمان در شبکه های اصلی و شبکه خبر پخش می گردد که از جمله آن ها بخش های خبری ساعت 8 صبح، 14 و 21 شبکه اول سیما بوده است.

بعلاوه شب گذشته بخش خبری 22:30 شبکه دو سیما که حدود 2 دهه فعالیت داشت از باکس پخش این شبکه حذف شد و در یک زیرنویس اطلاع رسانی شد که از این پس پخش نخواهد شد.

از طرفی بخشی در شبکه خبر تحت عنوان تبادل نظری ویژه خبری به پخش رسید که مجری آن المیرا شریفی مقدم است که پیش از این بخش خبری همین شبکه با عنوان تیتر امشب را اجرا می کرد و حالا این دو بخش خبری شبکه دو سیما و شبکه خبر با هم ادغام شده اند.

موازی کاری های غیرضروی حذف شد

حسن عابدینی سرپرست خبرگزاری صداوسیما درباره حذف تبادل نظری ویژه خبری از شبکه دو سیما گفت: ما دو برنامه تبادل نظرمحور داشتیم که هر دو هم خبری بود و در یک زمان به تلاقی می رسید و این شد که این موازی کاری های غیرضروری حذف شد.

وی درباره پخش تبادل نظری ویژه خبری از شبکه خبر اظهار کرد: برنامه تیتر امشب که از شبکه خبر پخش می شد و ساعت 22:15 روی آنتن می رفت و بعلاوه تبادل نظری ویژه خبری که از شبکه دو پخش می شد یا موضوعاتشان یکی بود و یا بسیار به هم نزدیک بودند. به هر حال برنامه های تبادل نظرمحور در فضای خبری عمدتاً برگرفته از سوژه های خبری روی هستند.

عابدینی اضافه نمود: از طرفی از ساعت 21 تا 21:45 در شبکه یک بخش خبری دیگری داریم که معمولاً یکی از سه هدلاین و سرخط های اصلی خبر 21 به عنوان تبادل نظری ویژه انتخاب می شد. بر این اساس در چارچوب مدیریت یکپارچه و هوشمند تصمیم گرفته شد یکی از این تبادل نظرها وجود داشته باشد و حتی برنامه تبادل نظرمحور شبکه یک نیز از ساعت 21:45 به بعد در شبکه خبر ادامه یابد.

وی ادامه داد: دو برنامه تبادل نظرمحور در فضای سیاسی در یک زمان مشابه پخش می شد آن هم با موضوعاتی که گاهی یکی بود.

استقرار خبرنگاران در تالار شیشه ای

عابدینی درباره تغییرات بخش های خبری سازمان و ادغام هایی که در این روزها انجام شده است شرح داد: در حال حاضر دو بخش خبری این تغییرات را تجربه می نماید. اخبار ساعت 14 تا 15 در شبکه یک و شبکه خبر همزمان روی آنتن می رود و میز اقتصاد که ساعت 14:45 آغاز می گردد از این پس در شبکه خبر ادامه می یابد.

وی اضافه نمود: شبکه خبر به عنوان شبکه اصلی پخش خبر خواهد بود و به کار خود ادامه می دهد و بخش های خبری شبکه های سیما که با یکدیگر تلاقی دارند هم افزایی می شوند. بعضی می گفتند شبکه خبر ادغام می گردد اما ما شاهد تقویت شبکه خبر خواهیم بود.

عابدینی بعلاوه گفت: پیش از این خبرنگاران کمی بودند اما الان خبرنگاران شبکه خبر، خبرنگاران رادیو و خبرنگاران خبرگزاری صداوسیما در چارچوب گروه های مختلف خبری ساماندهی شده و در تالار خبر شیشه ای صداوسیما مستقر شده اند.

تغییرات در چارت معاونت سیاسی

وی با اشاره به چارت معاونت سیاسی و تغییرات آن هم مطرح نمود: پیش از این پنج گروه اصلی سیاسی، مالی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با پنج سردبیر داشتیم و الان این تقسیم بندی به 35 گروه تخصصی افزایش پیدا نموده است.

عابدینی بعلاوه با تکذیب شایعه حذف بخش خبری بیست و سی از باکس شبکه دو سیما تأکید کرد: پخش این بخش خبری کمافی السابق ادامه خواهد داشت.

ادغام بخش های خبری تلویزیون از این هفته با نام طرح هم افزایی کلید خورده است که طی آن بخش خبری ساعت هشت صبح، 14، 21 شبکه یک به صورت همزمان در شبکه خبر نیز پخش می گردد و ادامه این بخش ها فقط از شبکه خبر ادامه پیدا می نماید. بعلاوه از شب گذشته تبادل نظری ویژه خبری به بخش خبری ساعت 21 شبکه یک و شبکه خبر منتقل شده است که تا ساعت 22 خبر در شبکه یک و از ساعت 22 به بعد تبادل نظر در شبکه خبر ادامه می یابد. بخش خبری ساعت 19 هم به زودی به شبکه خبر منتقل می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2170

به "حسن عابدینی: بخش خبری 22:30 حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن عابدینی: بخش خبری 22:30 حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید