رقبای احتمالی محسن هاشمی برای ریاست شورای شهر

به گزارش دانشنامه آریایی، انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر پنجم یکشنبه هفته آینده برگزار می شود و با آغاز شمارش معکوس جهت برگزاری این انتخابات، انتقاد از عمکرد شورا بالا گرفته و پیشنهاد هایی برای جایگزینی افرادی به جای محسن هاشمی مطرح شده است.

رقبای احتمالی محسن هاشمی برای ریاست شورای شهر

به گزارش فارس، یکشنبه 2 شهریور آخرین انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر پنجم پایتخت برگزار می شود و درحال حاضر برگزاری این انتخابات با حاشیه های مختلفی روبرو شده است.

شورای شهر پنجم بزودی وارد سال چهارم فعالیت می شود و یک سال مانده به خاتمه فعالیت شورایی ها موج نقدها به این شورا و هیات رئیسه آن بالا گرفته به طوری که حتی محسن هاشمی، رئیس شورای شهر هم به آن نقد دارد و می گوید سال آخر شورای پنجم نباید بگذاریم خطا ها تکرار شود. البته هاشمی این نقد را طبیعی می داند و معتقد است رویکرد باید اصلاح خطاهاباشد.

پیشنهاد 3 عضو شورا برای جایگزینی با محسن هاشمی

به غیر از هاشمی سایر اعضا هم به عملکرد هیات رئیسه نقد دارند و این سبب شده که حتی طی روز های گذشته رایزنی ها برای معرفی کاندیدای جدید ریاست شورای شهر تهران آغاز شود. شنیده ها حکایت از این دارد که احمد مسجد جامعی، محمدجواد حق شناس و مرتضی الویری از جمله کسانی هستند که توسط برخی از اعضا به عنوان کاندیدای ریاست شورای شهر تهران مطرح شده اند.

محسن هاشمی، رئیس کنونی شورای شهر هم اخیر گفت که اگر اعضای شورا درخواست کنند کاندیدا می شود و ادب حکم می کند خودش را برای کاندیدا بدون درخواست اعضا معرفی نکند.

در جلسه اخیر شورای شهر هم بهاره آروین از سمت خود در شورای شهر به عنوان عضو هیأت رئیسه کناره گیری کرد که این موضوع نیز حکایت از اختلاف میان اعضای شورا دارد.

سه شنبه هفته جاری هم صحن شورای شهر برگزار نشد و به جای آن اعضای شورای در جلسه ای مجازی که بیش از 3 ساعت به طول انجامید به موضوع انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران پرداختند و پیشنهاد های خود را خطاب به هیات رئیسه فعلی شورای شهر تهران مطرح کردند.

از جمله منتقدان به هیأت رئیسه حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر است که بار ها حتی در صحن شورا و در حضور اهالی رسانه اعلام کرده که رئیس شورا شان شورا و اعضای شورای شهر را حفظ نمی کند.

درباره برگزاری انتخابات سال چهارم شورای پنجم شهر تهران به سراغ صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران رفتیم.

وی درباره این موضوع گفت: 3 نفری که در فضای مجازی به عنوان کاندیدای رئیس شورای شهر معرفی شده اند مورد تایید نیست و من خبری ندارم. جلسه هم اندیشی نیز که اخیراً برگزار شده بخشی از آن به صورت حضوری و بخشی به صورت مجازی بود و به دلیل اختلال در سیستم اینترنت ارتباط اعضای شورای شهر به راحتی برقرار نشد و بیشتر مبحث تشکیلات شورا و شهرداری مورد مصاحبه قرار گرفت.

پیشنهاد نائب رئیسی شورا به صدراعظم نوری

نوری گفت: اینکه برخی از اعضای شورای شهر تمایل داشته باشند که کاندیدای هیأت رئیسه شورا شوند به معنای اختلاف میان اعضا نیست، ولی به طور کلی بیشتر اعضا اعتقاد به حفظ کلیت موجود در شورای شهر دارد.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا شما هم کاندیدای هیأت رئیسه شورا شده اید؟ گفت: هنوز کاندیدا نشده ام، ولی دوستان در شورا اصرار دارند که من کاندیدای هیأت رئیسه شورا شوم که هنوز تصمیم قطعی در این زمینه نگرفته ام.

نوری در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است شما به جای بهار آروین، عضو هیأت رئیسه شورای شهر شوید؟ اظهارداشت: خیر دوستان پیشنهاد نایب رئیسی شورای شهر را به من داده اند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: یکشنبه هفته آینده پیش از برگزاری صحن شورا، جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر درباره انتخابات هیأت رئیسه برگزار می شود و تصمیماتی در این زمینه مطرح و اعضا نظراتشان را به صورت کامل بیان می کنند.

اعلام کاندیداتوری هاشمی

زهرا نژاد بهرام عضو کنونی هیأت رئیسه شورای شهر تهران نیز درباره این موضوع گفت: محسن هاشمی به عنوان کاندیدای ریاست شورا، سیدابراهیم امینی به عنوان کاندیدای نایب رئیس شورا، علی اعطا به عنوان کاندیدای سخنگوی شورای شهر و بنده به عنوان کاندیدای منشی هیات رئیسه شورای شهر تهران آمادگی خود را برای انتخابات هیات رئیسه شورای شهر در سال چهارم اعلام کرده ایم.

وی از بیان توضیحات بیشتر خودداری کرد و گفت: در مورد سایر اعضا و نظرشان اطلاع ندارم.

بازار حدس ها داغ شد

حالا کمتر از چند روز به برگزاری انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران باقی مانده و بازار حدس ها در مورد این انتخابات داغ شده است.

اکنون باید منتظر ماند و دید سکاندار شورای شهر تهران در سال پر تلاطم اقتصادی و شرایط ناشی از کرونا چه کسی می شود و رویکرد شورا در سال آخر فعالیت خود چگونه خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1304

به "رقبای احتمالی محسن هاشمی برای ریاست شورای شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقبای احتمالی محسن هاشمی برای ریاست شورای شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید