روشن و تاریک این روز های آرمان و غزاله

به گزارش دانشنامه آریایی، روزنامه شهروند: سه روز از مهلت دریافت آرمان می گذرد. جوانی که این روز ها ثانیه به ثانیه از زندگی اش در زندان رجایی شهر را با ترس و یأس می گذراند به جرم قتل دختر مورد علاقه اش، 6 سال را در زندان ماند و حالا به ایستگاه آخر رسیده است. یعنی اعدام؛ حکمی که سه روز پیش، درست هنگام اجرا، از سوی خانواده مقتول به تعویق افتاد.

روشن و تاریک این روز های آرمان و غزاله

پدر و مادر غزاله 19ساله، با وجود دل پردرد خودشان، به اشک و هق هق های آرمان پای چوبه دار رحم کردند و به او فرصت دادند. این فرصت، خانواده عبدالعالی را کمی امیدوار نموده است. با این حال آنان دست از کوشش برای جلب رضایت خانواده داغدیده برنداشته اند.

پدری که صبح چهارشنبه با پسرش خداحافظی کرد، اما پشت درِ زندان به او خبر خوبی دادند. حالا این پدر برای ادامه نفس کشیدن پسرش کوشش می نماید.

او با انتشار بیانیه ای، همدردی و درخواست بخشش از خانواده غزاله را مطرح کرد: خانواده محترم و شریف غزاله عزیز محق بوده و حالیا جان آرمان در ید ایشان است. هیچگاه راضی نیستیم کوچک ترین خدشه ای در حقوق قانونی ایشان وارد گردد. تنها خواسته ما آن هم عاجزانه و ملتمسانه طلب بخشش از ساحت شریف اولیای محترم و مهربان غزاله نازنین است. بسیاری از دوستان از جزئیات پرونده آگاهی ندارند، کمتر کسی از قلب مجروح و داغ دل ایشان بی خبر است؛ لذا تمنا دارم از قضاوت بپرهیزید. ما خواستار رضایت قلبی ایشان هستیم و بس؛ چراکه ما به رأفت قلب و بزرگی منش ایشان واقف هستیم. خانواده محترم غزاله نازنین خاضعانه، خاشعانه و ملتمسانه، ستم و نافهمی و ظلم آرمان را با بزرگی، رأفت و شخصیت اصیل تان پاسخ دهید، لطفا.

پدر آرمان از بعضی فضاسازی ها و اخبار رسانه ای هم گله مند است و در این بیانیه اعلام نموده: موکدا و مصرا به اعتبار و صحت قوه معزز قضائیه اعتقاد داریم و معتقدیم که نادر معایب را نیز خود سیستم با شدت و حدت و سرعت مرتفع می نماید؛ لذا هیچ رسانه و سیستم خارج از چارچوب نظام اسلامی به ویژه معاندین حق دخالت در این موضوع داخلی را نداشته و ایمان کامل داریم که با تکیه به ارکان منزه و محکم داخلی می توان به عدالت و مساوات رسید.

کامیار عبدالعالی در ادامه صحبت هایش از مردم ایران هم عذرخواهی نموده است: مردم شریف ایران اسلامی، شرمسار خاطرتان هستیم که مدتی است موضوع فرزندم آرمان و دختر نازنینم غزاله جان احساسات پاک شما را جریحه دار نموده. ماجرای قتل غزاله عزیز توسط آرمان. نکاتی در محضر شما یادآور می شویم: از همراهی تمام ملت شریف چه آنان که آرمان را لایق بخشش می دانند و چه آنان که اعدام و حتی تکه تکه کردنش را لازم می دانند، تشکر می کنیم. این نشانه توجه و دقت و دغدغه مداری شما مهربانان است.

مادر غزاله هنوز هم دلش پر است. وقتی صحبت های مادر غزاله شنیده شد، مردم زیادی با او همدردی کردند. این همدردی ها کمی حال مادر داغدیده را بهتر نموده است: بعد از مصاحبه ام خیلی ها در فضای مجازی از درددل من باخبر شدند و با من همدردی کردند. هیچ کس نمی دانست که در دل من و شوهرم چه می گذرد. چه داغی در دل ماست. حالا مردم می دانند و بهتر ما را درک می نمایند.

از هنرمندان وسلبریتی ها هم که با حسن نیتشان و بدون هیچ چشمداشتی پیگیر این پرونده بودند تشکر می کنم. پرویز پرستویی، احسان علیخانی، مجید مجیدی، رامبدجوان وحسن آقامیری از جمله هنرمندانی بودند که هم درددل مرا و خانواده عبدالعالی را شنیدند و سعی کردند هر کمکی از دستشان برمی آید انجام دهند.

ناهید شکوهی در ادامه از عزل شاملو هم اطلاع داد و به شهروند گفت: محمدحسین شاملو یک هفته است که از سوی خانواده آرمان عزل شده و نامه عزلش در دست آقای شهریاری سرپرست دادسرای جنایی است.

کامیار عبدالعالی با انتشار بیانیه ای از مردم ایران عذرخواهی کرد: مردم شریف ایران اسلامی، شرمسار خاطرتان هستیم که مدتی است موضوع فرزندم آرمان و دختر نازنینم غزاله جان احساسات پاک شما را جریحه دار نموده. ماجرای قتل غزاله عزیز توسط آرمان. نکاتی در محضر شما یادآور می شویم: از همراهی تمام ملت شریف چه آنان که آرمان را لایق بخشش می دانند و چه آنان که اعدام و حتی تکه تکه کردنش را لازم می دانند، تشکر می کنیم. این نشانه توجه و دقت و دغدغه مداری شما مهربانان است.

منبع: برترین ها
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 796

به "روشن و تاریک این روز های آرمان و غزاله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشن و تاریک این روز های آرمان و غزاله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید