زنگ خطر برای چین به صدا درآمد

به گزارش دانشنامه آریایی، بزرگترین موسسه مدیریت دارایی دنیا پیش بینی کرد رشد مالی چین تحت تاثیر جنگ تجاری با آمریکا کاهش یابد.

زنگ خطر برای چین به صدا درآمد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پست، مؤسسه بلک راک که بزرگ ترین مؤسسه مدیریت دارایی دنیا است در گزارشی به آنالیز پیامدهای جنگ تجاری بین چین و آمریکا پرداخته و اعلام نموده است با وجود آن که نسبت به توانایی چین برای تقویت رشد مالی خود کاملاً خوش بین است اما نمی توان نسبت به تأثیر جنگ تجاری بر رشد مالی دومین اقتصاد دنیا بی تفاوت بود.

این مؤسسه که کنترل حدود 6.5 تریلیون دلار در سراسر دنیا را در اختیار دارد، به مقامات چینی توصیه نموده است که به وسیله تقویت مصارف و فعالیت های بخش خصوصی، پیامدهای جنگ تجاری بر رشد مالی خود را کاهش دهد.

جین بویوین، مدیر بخش سرمایه گذاری در این مؤسسه آمریکایی با اشاره به کاهش رشد مالی کشورهای دنیا گفت: اقتصاد چین راه خود را خواهد یافت اما به دلیل جنگ تعرفه ها با سرعتی آهسته تر پیش خواهد رفت. به نظر می رسد دولت در این مرحله باید اولویت خود را حفظ رشد مالی در سطح فعلی و نه کوشش برای تقویت آن قرار دهد.

این مؤسسه نه تنها پیش بینی خود از رشد مالی چین، که بسیاری از کشورهای نوظهور از جمله برزیل را کاهش داده است و کاهش تعمدی نرخ برابری ارز را راه حلی مناسب برای غلبه بر چالش های جنگ تجاری ندانسته است.

ناظران انتظار دارند که از اواخر امسال، رشد مالی چین شتاب بیشتری به خود بگیرد. جنگ تجاری بین آمریکا و چین باعث اخلال در تأمین بسیاری از مایحتاج دو طرف شده است. این دو کشور بیشترین حجم مبادلات تجاری دوطرفه را در دنیا دارند.

لی که کیانگ، نخست وزیر چین گفته است دولت رسیدن به رشد مالی 6 تا 6.5 درصدی را در امسال هدف گذاری نموده است. وی با هشدار نسبت به افزایش شرایط سخت در دنیا گفته است حزب کمونیست برای تقویت رشد برنامه های زیادی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 275

به "زنگ خطر برای چین به صدا درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ خطر برای چین به صدا درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید