سناتور آمریکایی ملاقات با ظریف را تایید کرد ، مورفی از جزئیات ملاقات گفت

به گزارش دانشنامه آریایی، سناتور آمریکایی در توییتی با تایید دیدارش با وزیر امور خارجه کشورمان گفت که سیاست کنونی ترامپ تنها باعث قوی تر شدن ایران شده است.

سناتور آمریکایی ملاقات با ظریف را تایید کرد ، مورفی از جزئیات ملاقات گفت

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سناتور کریس مورفی در رشته توییتی ملاقات خود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ را تایید کرد و مدعی شد با ظریف در مورد گروه های نیابتی ایران، آزادی شهرواندان آمریکایی و ارسال یاری های بشردوستانه به یمن گفت وگو نموده است.

وی همچنین با تاکید بر لزوم مذاکره میان ایران و آمریکا اظهار کرد که سیاست خارجی کورکورانه و غیر راهبردی کنونی ترامپ تنها باعث افزایش تنش، قدرت دریافت ایران و تضعیف آمریکا شده است.

  • توضیحات موسوی درباره ملاقات سناتور آمریکایی با ظریف در مونیخ

پایگاه اینترنتی د فدرالیست روز گذشته به نقل از منابعی که نام آنها را ذکر ننموده، از ملاقات پنهانی سناتورهای دموکرات آمریکا از جمله کریس مورفی با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس امنیتی مونیخ در هفته گذشته اطلاع داد.

گفته شده بود که این اقدام مورفی در راستای تضعیف سیاست های دولت ترامپ بوده است. دفتر سناتور مورفی از اظهارنظر در مورد این ادعا خودداری نموده است.

همچنین یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا روز گذشته از برگزاری ملاقات میان مقامات ایرانی و سناتور مورفی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیج ابراز بی اطلاعی نموده بود.

سناتور مورفی که از منتقدان اصلی سیاست های خصمانه ترامپ در قبال ایران و خاورمیانه است بارها مواضع ترامپ درقبال برجام، جنگ یمن و سوریه و موضع کاخ سفید درباره ایران را زیر سوال برده است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران در واکنش به ملاقات مخفیانه سناتورهای آمریکایی با محمدجواد ظریف در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: این دموکرات ها در حال یاری رسانی و همدستی با ایران هستند.

وی با اشاره به اینکه ایالات متحده ماه ها قبل محمدجواد ظریف را در لیست تحریم های خود قرار داده است، ادعا کرد: او وزیر امور خارجه کشوری است که یک هواپیمای مسافربری را ساقط نموده و هنوز جعبه سیاه آن را تحویل نداده است. او وزیر خارجه کشوری است که در 27 دسامبر یک آمریکایی را کشت. او وزیر خارجه کشوری است که حامی اصلی تروریسم و یهودستیزی در دنیا است.

پمپئو در ادامه اظهارات خود اضافه نمود: آن ها ملاقات نموده اند. نمی دانم محور صحبت های آن ها چه بوده است اما امیدوارم که در حال تقویت سیاست خارجه آمریکا بوده باشند و نه تقویت سیاست های خودشان.

  • حمله پمپئو به ظریف و انتقاد از ملاقات سناتورهای آمریکایی با او
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 897

به "سناتور آمریکایی ملاقات با ظریف را تایید کرد ، مورفی از جزئیات ملاقات گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی ملاقات با ظریف را تایید کرد ، مورفی از جزئیات ملاقات گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید