ظهور بیماری نو در سایه کرونا؛ مراقب آبله میمون باشید!

به گزارش دانشنامه آریایی، در حالی که کرونا همچنان در انگلیس جولان می دهد، خبر ها از بروز یک بیماری تهدید آمیز نو در این کشور حکایت دارد.

ظهور بیماری نو در سایه کرونا؛ مراقب آبله میمون باشید!

به گزارش باشگاه خبرنگاران، به نقل از نیویورک پست، در حالی که کرونا همچنان در انگلیس جولان می دهد و گونه نو دلتای این ویروس در این کشور در موارد ابتلای بیشتر مبتلایان مشاهده شده، این کشور با تهدیدی نو روبرو است؛ بیماری که آبله میمون نام دارد.

بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی دو مورد از موارد بسیار واگیردار این بیماری، اکنون در انگلیس به تأیید رسیده است. به نظر می رسد این بیماری در ماه مه بوسیله یک مردی که در استان دلتای نیجریه زندگی و کار می نموده، به انگلیس آورده شده است.

این مرد زمانی که وارد انگلیس شد در تاریخ 10 مه تحت قرنطینه نهاده شد. او از ناحیه صورت دچار بثورات و جوش های پوستی شد. این بیمار برای 10 روز خود را قرنطینه کرد و در پی مراقبت های پزشکی برای تسکین نشانه های این بیماری بود و در نهایت در تاریخ 23 مه در بیمارستان بستری شد.

بر پایه گزارش سازمان بهداشت جهانی این مرد یک عضو خانواده ای را هم مبتلا کرد. هر دو بیمار اکنون در وضعیتی پایدار به سر می برند و در حال بهبودی هستند.

لازم به ذکر است آبله میمون سبب می گردد تا جوش های تاول دار و پر از چرک روی بدن رشد کند. در حالی که تماشا این بیماری معمولا نگران کننده و ناخوشایند است؛ اما معمولا این بیماری کشنده نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1878

به "ظهور بیماری نو در سایه کرونا؛ مراقب آبله میمون باشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظهور بیماری نو در سایه کرونا؛ مراقب آبله میمون باشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید