کرونا در اروپا، از هشدار آلمان درباره شرایط آمریکا تا اولین قرنطینه منطقه ای مجدد در اسپانیا

به گزارش دانشنامه آریایی، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که آلمان درباره خطرات شیوع گسترده کرونا در آمریکا برای اقتصاد جهانی هشدار داده و در اسپانیا نیز برای اولین بار از زمان کاهش محدودیت ها مجددا قرنطینه یک منطقه به دلیل شیوع کرونا اعمال شده است.

کرونا در اروپا، از هشدار آلمان درباره شرایط آمریکا تا اولین قرنطینه منطقه ای مجدد در اسپانیا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با وجود کاهش تدریجی بسیاری محدودیت های کرونایی در اتحادیه اروپا اما کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه های اروپایی است.

رد درخواست های سختگیرانه اتحادیه اروپا از طرف یونان در قبال دریافت یاری های اقتصادی کرونایی

جدیترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که یونان شرایط سختگیرانه اتحادیه اروپا برای اعطای یاری ها برای بازسازی اقتصادی بعد از بحران کرونا را رد نموده است.

نخست وزیر یونان در این باره گفته است: یونانی ها خیلی عظیم شده اند و ما می خواهیم اصلاحات شخصی خود را اجرایی کنیم. وی اضافه کرد: آنالیز 6 ماهه عملکرد اقتصادی به وسیله کمیسیون اروپایی کافی است و هیچچ نیازی به شرایط سخت اضافی نیست.

کمبود نقدینگی حاد شرکت های آلمانی

اتاق صنایع و بازرگانی آلمان هم اعلام نموده است که بسیاری شرکت ها در این کشور پیامد بحران کرونا دچار کمبود نقدینگی حادی شده اند.

رئیس اتاق صنایع و بازرگانی آلمان دریافت هر چه سریع تر یاری های اقتصادی را برای شرکت ها ضروری دانسته است.

درخواست وزیر کشور آلمان برای تست های کرونای رایگان برای همه شهفرایندان

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان هم خواهان تست های کرونای رایگان برای همه شهفرایندان آلمانی شده است. وی تاکید نمود که در مبارزه با یک بیماری مسری خطرناک با پتاسیل سرایت بالا باید این تست ها همیشه انجام گردد.

هشدار آلمان درباره خطرات شیوع گسترده کرونا در آمریکا برای اقتصاد جهانی

وزیر اقتصاد آلمان هم از کاهش بازده اقتصادی حدود 6 درصد در امسال میلادی پیامد بحران کرونا خبر داده و در عین حال برای سال آینده یک رشد اقتصادی حدود 5 درصد را پیش بینی نموده است.

وی همچنین پیش بینی کرد که تا اکتبر شمار بیکاران نتیجه بحران کرونا به نقطه اوج خود رسیده و بعد از آن فرایند نزولی را طی کند.

وزیر اقتصاد آلمان در بخش دیگری از سخنانش شرایط شیوع کرونا در آمریکا را خطری برای اقتصاد جهانی دانسته و درباره شمار روزافزون مبتلایان به کرونا در این کشور ابراز نگرانی نموده و گفت: این بیماری همه گیر که در آنجا از کنترل خارج شده عواقب عظیمی برای اقتصاد جهانی دارد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا هم از تحولات اساسی در اقتصاد جهانی پیامد بحران کرونا سخن گفته و توضیح داد: آنچه که ما تجربه می کنیم تحول را تسریع نموده و احتمالا منجر به تغییر به سمت یک زندگی پایدارتر و اکولوژیکی تر می گردد. لاگارد تاکید نمود که اروپا در موقیت بسیار خوبی واقع شده است.

تداوم قرنطینه اردوگاه های پناهندگان در یونان

مقام های یونانی هم با وجود انتقادها به قرنطینه اردوگاه های پناهندگان مجددا این طرح خود را تمدید می نماید. این محدودیت ها تا 19 جولای در یونان تمدید شد. منتقدان دولت یونان را متهم می نمایند که از بحران کرونا به عنوان بهانه ای برای محاصره بیشتر اردوگاه ها استفاده می نماید.

ساکنان اردوگاه های پناهندگان در یونان تنها حق دارند اردوگاه را در طول روز و در گروه های کم تر از 10 نفر ترک نمایند. یکی از اعضای پزشکان بدون مرز انتقاد شدیدی به اعمال محدودیت های دولت یونان حتی علیه اردوگاه هایی که هیچ ابتلا به کرونا در آن تشخیص داده نشده است وارد نموده است.

اولین قرنطینه منطقه ای مجدد در اسپانیا بعد از شیوع دوباره کرونا

برای اولین بار بعد از کاهش تدریجی محدودیت های ضد کرونایی در اسپانیا دوباره یک شهر عظیم به دلیل شمار بالای ابتلا به کرونا تحت قرنطینه قرار گرفته است.

در پی شیوع مجدد ویروس کرونا در منطقۀ کاتالونیای اسپانیا، مقامات این ناحیه تصمیم گرفتند بار دیگر از روز شنبه (14 تیر) مقررات قرنطینه را بر جمعیتی 200 هزار نفری اعمال نمایند.

بنابر این تصمیم، ساکنان ناحیه سگریا در شمال شرق اسپانیا از ظهر شنبه قادر به ترک این منطقه نخواهند بود. هرچند بر خلاف قرنطینۀ پیشین در ماه مارس، می توانند در سطح شهر تردد نمایند و مجبور به ماندن در خانه ها نیستند.

کیم تورا، رئیس ایالت محلی کاتالونیا در این باره گفت: ما به دلیل اینکه رشد شمار مبتلایان به بیماری کووید19 بسیار زیاد بود تصمیم گرفتیم ناحیه سگریا را قرنطینه کنیم.

وزیر بهداشت آلمان تولد 40 سالگی خود را سال آینده می گیرد

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم گفت که چهلمین سالگرد تولد خود در 16 ماه می را به دلیل شیوع کرونا جشن نگرفته و این جشن را به سال بعد موکول می نماید.

وی در گفتگویی با هفته نامه اشپیگل گفت: ما هر روز بهتر یاد می گیریم که چگونه با این ویروس برخورد کنیم.

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به شیوع های محلی کرونا گفت که این ویروس همچنان وجود دارد. سوال این است که آیا موج عظیم تری وجود دارد و هیچ کس نمی تواند به صورت قطعی به این پرسش پاسخ دهد.

شیوع کرونا در بین کارکنان صنعت گوشت اتریش

خبرها حاکی از آن است که کرونا به کارکنان صنایع توزیع گوشت اتریش هم نفوذ نموده است. مواردی از ابتلا به کرونا در سه کارخانه توزیع گوشت در این کشور دیده شده است.

اخیرا شیوع گسترده کرونا در کارخانه توزیع گوشت توئنیز آلمان منجر به تعطیلی آن شده است.

افزایش آمار قربانیان کرونا در اروپا

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که کرونا همچنان در اتحادیه اروپا گسترش می یابد. بر این اساس تا به حال در اسپانیا 297625 نفر به کرونا مبتلا شده و 28385 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به حال 284900 نفر به کرونا مبتلا شده و 44198 نف هم در اثر آن جان باخته اند.

بر اساس آمارهای رسمی در ایتالیا هم تا به حال 241419 نفر به کرونا مبتلا شده و 34854 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

آلمان هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 197418 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 9081 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 166960 نفر به کرونا مبتلا شده و 29893 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1200

به "کرونا در اروپا، از هشدار آلمان درباره شرایط آمریکا تا اولین قرنطینه منطقه ای مجدد در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از هشدار آلمان درباره شرایط آمریکا تا اولین قرنطینه منطقه ای مجدد در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید