فائوچی: دونالد ترامپ مثل دونالد ترامپ رفتار می نماید!

به گزارش دانشنامه آریایی، دکتر آنتونی فائوچی، عضو کمیته ضربت کروناویروس کاخ سفید، تشکیل شده در اواخر ژانویه 2020، به نیویورک تایمز درباره دوران کارش با دونالد ترامپ و دولت او در مقابله با همه گیری کروناویروس صحبت کرد.

فائوچی: دونالد ترامپ مثل دونالد ترامپ رفتار می نماید!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده آمریکا در مورد تجربه کار در دوره ترامپ گفت: در طول سه سال اول دوران ریاست جمهوری ترامپ، رئیس جمهور تقریبا من را نمی شناخت. او اظهار داشت با گذشت بیش از نیمی از دوره ریاست جمهوری ترامپ، با او دیدار ننموده بود.

فائوچی شرح داد از زمانی که رئیس جمهور پیشین ایالات متحده امریکا، دستورالعمل مربوط به ویروس همه گیر کرونا را امضا کرد، او به دفعات به کاخ سفید رفت وآمد داشته است.

گفته شده فائوچی اختلافاتی با ترامپ بر سر مدیریت همه گیری بیماری در آمریکا داشته است. آنها چند بار صحبتهایی متناقض با یکدیگر مطرح کردند و در یک مقطع دونالد ترامپ به طور علنی گفت که فائوچی اشتباهات زیادی انجام داده است.

فائوچی در اظهاراتی شرح داد که این اختلافات در زمان تشدید سریع موارد ابتلا به بیماری در حوزه نیویورک، آغاز به آشکار شدن هر چه بیشتر کردند.

فائوچی گفت: من کوشش می کردم که وخامت شرایط را بیان کنم و پاسخ رئیس جمهور همیشه متمایل به این بود که بگوید، خب شرایط آنقدر هم بد نیست، درست است؟ و من می گفتم، بله شرایط همین قدر بد است. او افزود، که رئیس جمهور سابق آمریکا نظر افرادی که از بابت بیزینس میشناخت را نه بر مبنای داده، فقط بر مبنای قصه جدی می گرفت.

فائوچی خاطر نشان کرد، در طول دوره کارش با کمیته ضربت کروناویروس کاخ سفید، نگران بود که در جهت درستی به پیش نمی فرایند - شرایطهایی که محرکشان قصه های تعریف شده از سوی افراد بوده، کوچک شمردنها، اینکه رئیس جمهور دورش را با کسانی پر نموده بود که چیزهایی می گفتند که با منطق علمی سازگاری نداشا.

فائوچی گفت: اینطور نبود که من از متناقض با رئیس جمهور آمریکا حرف زدن لذت ببرم. من احترام زیادی برای این دفتر قائل هستم.

این پزشک همچنین اظهار کرد که حلقه داخلی ترامپ نسبتا ناراحت بودند که او علنا متناقض با رئیس جمهور حرف می زند.

فائوچی همچنین درباره شوخی ترامپ در مورد اخراج کردنش نیز اظهار نظر نموده و گفت: من ابدا فکر نمی کردم که او قرار است من را اخراج کند. مساله این بود که دونالد ترامپ مدل دونالد ترامپ عمل می نماید.

در ماه نوامبر در جریان یک تجمع انتخاباتی در فلوریدا، جمعیت حاضر آغاز به سر دادن شعار فائوچی را اخراج کنید کردند و ترامپ در پاسخ به آنها گفت: به کسی نگویید اما بگذارید من تا زمان کمی بعد از انتخابات منتظر باشم و از حامیانش به خاطر این توصیه تشکر کرد. کمی بعد ترامپ اظهار کرد که او قصد اخراج این پزشک ارشد حوزه بیماری های عفونی در آمریکا را ندارد و گفت: من او را دوست دارم. او فوق العاده است.

این پزشک همچنین گفت در دوره رئیس جمهور پیشین، دونالد ترامپ، یک پاکت حاوی پودر را از یک منبع ناشناس دریافت نموده است.

او گفت: یک روز، نامه ای به وسیله پست دریافت کردم. تا آن را باز کردم، پودری به صورت و سینه ام پاشیده شد. این اتفاق برای من و همسرم واقعاً نگران کننده بود زیرا در دفتر کار من رخ داد.

او در ادامه گفت: به پودری که صورت و سینه ام را پوشانده بود نگاه کردم و گفتم: حالا باید چه کار کنم؟ مامورهای امنیتی باتجربه ای که آنجا بودند به من گفتند: حرکت نکن و در اتاق کار خود بمان. سپس آنها با یاری یک تیم متخصص در مواد خطرناک، پودرها را با اسپری مخصوص، پاک کردند.

فاوچی شرح داد آزمایش هایی که روی پودر انجام شد، نشان داد که این ماده، بی خطر است. با این حال، این یک تجربه ترسناک بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1583

به "فائوچی: دونالد ترامپ مثل دونالد ترامپ رفتار می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائوچی: دونالد ترامپ مثل دونالد ترامپ رفتار می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید