فتاح: 1000 میلیارد تومان از وزارت نیرو طلبکاریم ، تهاتر طلب بنیاد مستضعفان با بدهی به مپنا

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ارزش روز سرمایه گذاری بنیاد در نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد 7000 میلیارد تومان برآورد می گردد، گفت: این اختیار را به وزارت نیرو می دهیم که بخشی از طلب ما را به مپنا پرداخت کند.

فتاح: 1000 میلیارد تومان از وزارت نیرو طلبکاریم ، تهاتر طلب بنیاد مستضعفان با بدهی به مپنا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مراسم امضای تفاهم نامه احداث واحد های 3 و 4 بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد بعد از ظهر امروز با حضور رئیس بنیاد مستضعفان و مدیرعامل مپنا در حال برگزاری است.

در این مراسم سید پرویز فتاح بیان نمود: به لرستانی ها عرض می کنم برای این استان کاری می کنیم که شایسته این مردم است.

وی ادامه داد: تا انتها سال 1400 استان لرستان از نظر تامین برقِ خود، خودکفا می گردد. همچنین توانایی این را خواهد داشت که در تابستان مقداری برق را هم به استان های دیگر صادر کند.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: تا به امروز بنیاد 2 هزار و 500 میلیارد تومان در فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد هزینه نموده است و برای تکمیل یک واحد بخار هم باید 1700 میلیارد تومان تا سال آینده هزینه کند.

فتاح اضافه کرد: پست، خط، جاده و همه تاسیسات برای کل پروژه احداث شده و پیش بینی می گردد هزینه فاز دوم کمتر از فاز اول باشد.

وی گفت: پیش از این گفته بودیم که ارزش سرمایه گذاری بنیاد در این نیروگاه 6 هزار میلیارد تومان است، اما با این شرایط دلار و یورو، ارزش سرمایه گذاری بنیاد به 7 هزار میلیارد تومان رسیده است.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه مپنا در شرایط تحریم توربین ها را می سازد، گفت: شرکت مپنا در همین تحریم ها تولیدات خود را برای فاز دوم آماده می نماید که البته ارتقاء یافته است؛ توربین های فاز اول 162 مگاوات و توربین های فاز دوم 182 مگاواتی است، به هر حال معطل تحریم نیستیم و فاز دوم نیروگاه با سرعت انجام می گردد.

فتاح درباره تامین اقتصادی این پروژه گفت: سرمایه گذار در این نیروگاه بنیاد مستضعفان است که در فاز اول 100 درصد توسط بنیاد تامین شد، ما فروشنده برق به وزارت نیرو و شبکه هستیم و از این وزارتخانه طلب داریم.

وی اضافه کرد: یک هزار میلیارد تومان از وزارت نیرو طلب داریم که طی تفاهم نامه ای که امضا می کنیم این اختیار را به وزارت نیرو می دهیم که بخشی از طلب ما را به مپنا پرداخت کند و در واقع از طلب ما کم گردد تا مپنا توربین سازی را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1211

به "فتاح: 1000 میلیارد تومان از وزارت نیرو طلبکاریم ، تهاتر طلب بنیاد مستضعفان با بدهی به مپنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتاح: 1000 میلیارد تومان از وزارت نیرو طلبکاریم ، تهاتر طلب بنیاد مستضعفان با بدهی به مپنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید