منابع هدفمندی یارانه ها کسری بودجه کدام نهاد ها را جبران کرد؟ ، از نهاد ریاست جمهوری تا وزارت ارشاد

به گزارش دانشنامه آریایی، مطابق لایحه بودجه 99، حدود 29 هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه ها به بعضی نهاد های دولتی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت نیرو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد ریاست جمهوری اختصاص می یابد.

منابع هدفمندی یارانه ها کسری بودجه کدام نهاد ها را جبران کرد؟ ، از نهاد ریاست جمهوری تا وزارت ارشاد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مطابق تبصره 14 لایحه بودجه 99 میزان منابع هدفمندی یارانه ها در سال آینده 250 هزار و 726 میلیارد تومان است.

براساس جدول مندرج در این تبصره، جزئیات میزان مصارف هدفمندی یارانه ها تعیین شده است که به صورت کلی به دو بخش شرکت ها (98 هزار و 699 میلیارد تومان) و مصارف هدفمندی (152 هزار و 26 میلیارد تومان) تقسیم می گردد. جزئیات بخش مصارف هدفمندی مطابق جدول زیر است:

لازم به ذکر است، عجیب ترین بخش مصارف هدفمندی در جدول تبصره 14 لایحه بودجه، بخش سایر مصارف هدفمندی به توضیح مندرج در جداول 7 و 9 این قانون است که رقم آن برابر است با 29 هزار و 251 میلیارد تومان. تعیین نیست این سبک تنظیم جدول هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه چه تناسبی با شفافیت تاکید شده در مصارف هدفمندی یارانه ها در بند ب ماده 39 قانون برنامه ششم توسعه دارد؟

با مراجعه به جدول شماره 7 لایحه بودجه 99 با عنوان بودجه دستگاه های سیاستگذار در سال های 1399 و 1400 تعیین شد، حدود 30 هزار و 965 میلیارد تومان از بودجه سال آینده بعضی نهاد های دولتی بخصوص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نیرو از محل منابع هدفمندی یارانه ها تامین می گردد. جزئیات این موضوع در جدول زیر آمده است:

تعیین نیست چرا منابع پیش بینی شده از محل هدفمندی یارانه ها در جدول شماره 7 لایحه بودجه از منابع پیش بینی شده برای این موضوع در جدول تبصره 14 این لایحه (تبصره هدفمندی) حدود 1700 میلیارد تومان بیشتر است.

علاوه بر این، ارتباط تامین کسری بودجه این نهاد های دولتی با مصارف قانون هدفمندی یارانه ها (مصوب دی ماه 88) و تبصره مرتبط در قانون برنامه ششم توسعه (ماده 39) ناتعیین است.

در جدول شماره 9 لایحه بودجه سال آینده با عنوان برآورد اعتبارات ردیف های متفرقه نیز میزان اعتبارات یارانه ها 2 هزار و 731 میلیارد تومان (2 هزار و 231 اعتبارات هزینه ای و 500 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای) درنظر گرفته شده که جزئیات آن به توضیح زیر است:

بنابراین مجموع منابع پیش بینی شده از محل هدفمندی یارانه ها در جداول شماره 7 و 9 لایحه بودجه از منابع پیش بینی شده برای این موضوع در جدول تبصره 14 این لایحه (تبصره هدفمندی) حدود 4400 میلیارد تومان بیشتر است که اقدامی عجیب و سوال برانگیز است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 707

به "منابع هدفمندی یارانه ها کسری بودجه کدام نهاد ها را جبران کرد؟ ، از نهاد ریاست جمهوری تا وزارت ارشاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع هدفمندی یارانه ها کسری بودجه کدام نهاد ها را جبران کرد؟ ، از نهاد ریاست جمهوری تا وزارت ارشاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید