مواضع حکیمانه ایران باعث عقب نشینی ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت شد

به گزارش دانشنامه آریایی، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید نمود: مواضع حکیمانه و عاقلانه جمهوری اسلامی ایران باعث عقب نشینی دولت ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت شد.

مواضع حکیمانه ایران باعث عقب نشینی ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت شد

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به جلسه مجمع عمومی سازمان ملل و ریاست دوره ای آمریکا بر شورای امنیت گفت: آمریکایی ها با توسل به هر دستاویزی می خواستند فضا و جوی علیه ایران به وجود آورند. آن ها به دنبال ایجاد اجماع جهانی علیه کشورمان در سایه امکانات و ابزار بین المللی بودند اما تاکنون اقدامات شان منتهی به تحمیل ضرر به آن ها گردیده است. این نشان می دهد سیاست ها و موضع گیری های دولتمردان آمریکا بسیار ناپخته و غیر کارشناسی است. کما اینکه بعد از اعلام موضع دو روز بعد آن را تغییر می دهند.

وی اضافه کرد: این ها همه نشان از نداشتن ثبات در برنامه و بیان مواضع کارشناسی در دولت آمریکا دارد. به صورت واضح تر این وضعیت را می توان در صحبت های رییس جمهور آمریکا دید که با تکبر و خودخواهی خود را همچون خان زاده ای می داند که جهان زیر سلطه اش است و هر حرفی می زند باید دیگران بپذیرند. اما با گذشت زمان نه تنها ترامپ وجاهت خود را از دست داده که به مرور انتها سلطه آمریکا را در جهان مشهود می نماید.

رضایی یادآور شد: رییس جمهور آمریکا فکر می کرد که می تواند از فرصت ریاست بر شورای امنیت سازمان ملل برای انجام اقداماتی علیه ایران استفاده کند که شرایط برایش مهیا نشد. ریاست دوره ای آمریکا بر شورای امنیت بدان معنا نیست که آن ها هرچه بخواهند می توانند تحمیل نمایند و سازمان ملل برای هر نوع تصمیم گیری در اختیار و اراده شان باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها و در جمع بندی گفت: در چنین شرایطی مواضع حکیمانه و عاقلانه جمهوری اسلامی ایران باعث عقب نشینی دولت ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت شد. جهان دید که ایران در مقابل تمامی کم عقلی های ترامپ چه مواضع توام با حکمتی می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 72

به "مواضع حکیمانه ایران باعث عقب نشینی ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواضع حکیمانه ایران باعث عقب نشینی ترامپ از طرح موضوع ایران در شورای امنیت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید