واکنش انصارالله به بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده

به گزارش دانشنامه آریایی، ایسنا نوشت:رهبری شورای عالی سیاسی یمن در مورد بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده از کوشش های عمان در راستای ارائه یاری های انسانی به یمن استقبال کرد.

واکنش انصارالله به بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده

به گزارش سایت خبرگزاری رسمی سبأ یمن، شورای عالی سیاسی یمن وابسته به انصارالله به ریاست مهدی المشاط در نشست امروز، چهارشنبه ضمن استقبال از تمام کوشش های صادقانه برای کاستن رنج ملت یمن به وسیله برداشتن محاصره و گگرددن فرودگاه ها و بنادر ، بدون محدودیت ها به طور خاص از کوشش های دولت مسقط و هیئت دفتر سلطنتی عمان که در حال حاضر در صنعا در حال آنالیز چند پرونده انسانی است، تشکر کرد.

شورا بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده را حق انسانی ساده که بزرگواری از جانب کسی شمرده نمی گردد، توصیف کرد و آن را تنها دستاوردی از دستاوردهای پایداری ملت یمن و قهرمانی های نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دانست.

شورا بر موضع ثابت انصارالله در تعامل مثبت با ایده ها و پیغام های مختلف که حاکمیت کشور را نقض نکرده و حق مشروع ملت را سلب نکنند، تاکید نمود.

شورای عالی سیاسی یمن سه اصل مهم که در هیچ بحثی در آینده قابل چشم پوشی نیست یعنی شکستن محاصره، توقف حملات هوایی، زمینی و دریایی و پایان اشغالگری، خروج نیروهای خارجی و عدم مداخله در امور داخلی یمن را بیان کرد.

هیئت عمانی اواخر هفته گذشته وارد صنعا شد و به همراه این هیئت رهبران انصارالله که از سال ها قبل در مسقط اقامت داشتند، وارد کشورشان شدند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1813

به "واکنش انصارالله به بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش انصارالله به بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید