کردستان استان موفقی درورزش نابینایان است، لزوم توجه به ورزش بانوان

به گزارش دانشنامه آریایی، علی اصغر هادی زاده پیش از ظهر امروز در مجمع عمومی سالیانه هیئت نابینایان و کم بینایان استان کردستان، اظهارداشت: ورزش نابینایان و در مجموع ورزش معلولان به برکت انقلاب شکل گرفت و تا پیش از انقلاب هیچ ورزشکاری در این حوزه نداشتیم.

کردستان استان موفقی درورزش نابینایان است، لزوم توجه به ورزش بانوان

وی اضافه نمود: ورزش معلولان ایران در حال حاضر در صندلی ویژه ای در جهان واقع شده است و همه ایران را به عنوان یک کشور پیشرو در این حوزه می شناسند و ورزش معلولان کشور از پیشگامان جهان شناخته می گردد.

نایب رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان کشور ادامه داد: در چند سال اخیر نیز صندلی ورزش نابینایان استان کردستان تغییرات محسوسی را به خود دیده و در سال 94 صندلی 21 کشور را داشت و در سال 95 به صندلی 18 رسید و سال گذشته نیز صندلی دهم کشور را به دست آورد و همین نشان از توجه مسئولان و پیروزیت اعضای هیئت نابینایان و کم بینایان استان کردستان است.

هادی زاده یادآور شد: استان کردستان در حالی این صندلی را به دیت آورده که از نظر تعداد ورزشکاران نابینا نسبت به سایر استان های کشور در صندلی 26 واقع شده است و این یعنی با تعداد ورزشکار کمتر، پیروزیت بیشتری کسب نموده است.

وی بیان نمود: اگر می خواهیم پیروز باشیم باید با اداره ورزش و جوانان، بهزیستی و دیگر هیئت های ورزشی تعامل و همکاری تنگاتنگی داشته باشیم که با توجه به پیروزیت های بدست آمده توسط ورزشکاران نابینای کردستانی در مسابقات مختلف به نظر می رسد به این تعامل و همکاری رسید اند.

نایب رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان کشور در بخش دیگری از سخنان خود به ورزش بانوان اشاره نمود و گفت: بانوان ورزشکار نابینا و کم بینا باید بیش از بخش آقایان مورد توجه قرار گیرند چرا که از نظر روحی و احساسی بیشتر نیازمند توجه هستند.

هادی زاده اظهارداشت: نصف جامعه هدف ما در این فدراسیون را بانوان تشکیل داده اند و از همین رو انتظار داریم هیئت های استانی و شهرستانی در این حوزه بیشتر ورود نمایند.

وی در ادامه سخنان خود توجه به پیشکسوتان این عرصه را مهم دانست و اضافه نمود: کسانی که روزی در این عرصه برای ما افتخار آفرینی نموده اند و مایه افتخار ما بوده اند را نباید فراموش کنیم، چرا که از لحاظ روحی و روانی نیازمند توجه ما هستند.

نایب رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان کشور ادامه داد: همچنین ورزش همگانی نیز باید در بین جامعه نابینایان و کم بینایان نهادینه گردد چرا که ما نمی خواهیم همه را قهرمان پرورش دهیم و همین که برای ارتقا و حفظ روحیه این افراد برنامه های ورزشی متنوع برگزار گردد، کافی است.

هادی زاده یادآور شد: ورزش در تمام جهان برای قشر معلول رایگان است و ما نیز انتظار داریم در ایران این اتفاق بیافتد و از همین رو از اداره ورزش و جوانان استان کردستان می خواهیم به این بحث نیز ورود کند و با هیئت های ما همکاری لازم را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 180

به "کردستان استان موفقی درورزش نابینایان است، لزوم توجه به ورزش بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردستان استان موفقی درورزش نابینایان است، لزوم توجه به ورزش بانوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید