155میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در آذربایجان غربی تخصیص یافت

به گزارش دانشنامه آریایی، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تخصیص 155میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارات ناشی از وقوع سیل سال جاری در استان خبرداد.

155میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در آذربایجان غربی تخصیص یافت

به گزارش خبرنگاران منطقه آذربایجان غربی ، غلامعلی مرادی امروز در جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده سال جاری در استان که با حضور آرامون سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی برگزار گشت ، با اعلام این خبر اظهار کرد: با پیگیری های سازمان جهاد کشاورزی و مسولین استانی 155 میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارات سیل سال جاری استان به خسارت دیدگان پرداخت می شود که از این میزان 80 میلیارد ریال اعتبار به صورت کمک بلاعوض و 75 میلیارد ریال در قالب تسهیلات بانکی ارزان قیمت به خسارت دیدگان پرداخت می شود.

مرادی اضافه نمود: براساس هماهنگی های اجرا شده با سازمان فضایی کشور تایید مناطق و میزان خسارت توسط این سازمان براورد و پس از تایید سازمان متبوعه پرداخت می شود.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین خسارات وارده ازشهرستان میاندواب گزارش شده که جبران خسارات وارده در دستور کار قرار گرفته است.

پیمان آرامون سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت : پیشگیری و پایش نقاط مستعد به خسارات از اهمیت زیادی برخوردار است و جلوگیری و برخورد جدی با تخریب کنندگان اراضی کشاورزی ، منابع طبیعی و جنگلها و تغییر کاربری غیر مجاز جهت کاهش خسارات احتمالی ضروری است .

وی اضافه نمود: کاهش بروکرواسی اداری و تسریع در پرداخت تسهیلات و اعتبارات بلا عوض دولتی در اسرع وقت توسط بانک های عامل لازم و ضروری است.

کامیار داهیم مدیرکل دامپزشکی استان نیز در این جلسه گفت : بعد از خسارات سیل فروردین ماه بیش از یک میلیون دز واکسن دامی و 1500 لیتر سموم ضدعفونی بصورت یارانه ای و رایگان دربین سیل زده گان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای کاهش خسارات احتمالی وقایع طبیعی طرح پیشگیری، رصد و پایش مناطق مستعد در مناطق مختلف استان در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 496

به "155میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در آذربایجان غربی تخصیص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "155میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در آذربایجان غربی تخصیص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید