8 ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند

به گزارش دانشنامه آریایی، رییس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار گفت: هشت ملوان ایرانی سیستان وبلوچستانی پس از چهار سال تلاش و رایزنی در دارالسلام تانزانیا هفته گذشته آزاد و پس از بازگشت به میهن اسلامی امروز دوشنبه وارد شهرستان چابهار شدند.

8 ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا حمیدرضا طوسی رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار در این رابطه گفت: طی چهار سال گذشته سفارت جمهوری اسلامی ایران در دارالسلام تلاش های زیادی را برای آزادی زندانیان به عمل آورد و در این راستا ملاقات ها و ملاقات های بسیاری با رئیس جمهوری، رئیس دیوان عالی کشور و دیگر مقامات قضایی تانزانیا توسط سفیر کشورمان انجام شد.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار ادامه داد: با آزاد شدن این ملوانان و برگشت آنان به کشور حدود 22 صیاد زندانی در آن کشور داریم که امیدواریم پیگیری های به عمل آمده موجب تسریع در فرایند رسیدگی قضایی به پرونده آنان و شاهد آزادی همه ملوانان باشیم.

وی اظهارکرد: صیادان باید توجه داشته باشند رفتار های مجرمانه و همچنین تجاوز به حریم و قلمرو آب های ساحلی کشور ها جرم محسوب شده و مشکلاتی را برای خود، خانواده و همچنین دستگاه دیپلماسی کشور بوجود خواهند آورد و لازم است در این زمینه آموزش هایی توسط دستگاه های ذیربط به آنان داده شود.

تلاش برای آزادی 14 صیاد در بند الشباب

رحمدل بامری، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه چابهار هم در این زمینه گفت: هشت صیاد در بند تانزانیا با تلاش وزارت خارجه وارد چابهار شدند و تلاش ها برای آزادی 14صیاد در بند الشباب ادامه دارد.

وی بیان نمود: با تلاش و رایزنی وزارت خارجه به ویژه سفارت جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا، هشت صیاد در بند دولت این کشور هفته گذشته آزاد و به تهران بازگشتند و امروز به وسیله اتوبوس وارد چابهار شدند.

بامری اضافه نمود: بنا بر اعلام وزارت خارجه، هنوز 22 صیاد دیگر که دولت تانزانیا ادعا می کند به صورت غیرقانونی وارد آب های این کشور شدند در زندان هستند که انتظار می رود سریعتر آزاد شوند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه چابهار شرح داد: هم چنین 14 صیاد دیگر هم از سال 94 تا به امروز در اسارت گروهک تروریستی الشباب هستند که متاسفانه به دلیل اسارت آن ها در یک گروهک، موجباب آزادی شأن سخت و پیچیده شده است.

بامری گفت: با این حال تلاش های مختلف از سوی دستگاه های مختلف برای آزادی این صیادان ادامه دارد و امیدواریم به زودی خبر های خوبی در این حوزه هم بشنویم.

منبع: فرارو
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1453

به "8 ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید