شروع نظارت سیستمی بر پروژه های روستایی

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: بر اساس دستورالعمل معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، از این پس نظارت عالیه بر پروژه های روستایی به صورت سیستمی انجام می گردد.

شروع نظارت سیستمی بر پروژه های روستایی

از گردش 360 به دور دنیا دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

سید کمال الدین میرجعفریان، امروز سه شنبه 19 آذر با اشاره به اینکه نظارت بر فرایند اجرای پروژه های دستگاه های اجرایی در روستاها از دو سال و نیم پیش شروع شده، اعلام کرد: دفتر روستایی استانداری مکلف شده به صورت هفتگی شرایط پیشرفت فیزیکی پروژه ها و میزان هزینه کرد اعتبارات را پایش کند.

وی ادامه داد: به جهت تسهیل شرایط گزارش گیری، سامانه ای برای ثبت دقیق و در لحظه اطلاعات راه اندازی شده که از دی ماه فعال می گردد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: از این پس اطلاعات اولیه و مراحل پیشرفت فیزیکی پروژه ها توسط کارشناسان فنی بخشداری ها ثبت می گردد، ناظرین فنی فرمانداری ها بعد از تأیید اطلاعات ثبت شده، موارد را به رؤیت ناظران دفتر فنی و امور روستایی استانداری می رسانند و در نهایت معاون هماهنگی امور عمرانی بعد از تأیید نهایی، گزارش پروژه ها را برای معاونت توسعه روستایی ارسال می نماید.

میرجعفریان، مهم ترین مزیت این سامانه را کنترل بدون نقص و وقفه پروژه ها مطرح نمود و گفت: راه اندازی شبکه نظارت عالیه استان ها بر پروژه های روستایی، ضمن این که سرعت عمل جمع آوری اطلاعات را بالا می برد، سبب ارتقاء سطح فنی نظارت بر پروژه ها می گردد.

وی اضافه کرد: وسیع تر شدن پوشش نظارتی بر پروژه ها در بازه زمانی معین، کاهش هزینه های نظارت بر پروژه ها، ارتقاء کیفیت اجرایی و فنی پروژه ها بر اساس ضوابط نظام فنی و اجرایی کشور از مهم ترین ویژگی های این شبکه است.

وی، پایش دقیق شرایط پروژه ها و تدوین بانک اطلاعاتی از پروژه های دستگاه ها در روستاهای استان را نیز از مزایای شبکه نظارت عالیه بر پروژه ها برشمرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 716

به "شروع نظارت سیستمی بر پروژه های روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع نظارت سیستمی بر پروژه های روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید