آلمان به روسیه ضرب الاجل داد!

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان که کشورش عهده دار درمان آلکسی ناوالنی از منتقدان دولت مسکو است؛ در مصاحبه با بیلد مدعی شد: معین ضرب الاجل کار هیچ کس را پیش نمی برد اما اگر طی روزهای آینده، توضیحی از جانب روسیه (درباره مسمومیت ناوالنی) دریافت نکنیم، بالاجبار، درباره نوع واکنشی که باید اتخاذ کنیم؛ با شرکایمان به بحث می نشینیم.

آلمان به روسیه ضرب الاجل داد!

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این دیپلمات آلمانی در پاسخ به این سوال که آیا روسیه را در مسمومیت ادعایی ناوالنی دخیل می داند؛ گفت: اشارات زیادی به این موضوع وجود دارد و در حال حاضر، مسکو با چالش روبرو است.

ماس در ادامه مدعی شد: امیدواریم که روسیه این جنایت عظیم را حل و فصل کند. اگر مسکو ربطی به این قضیه ندارد؛ به نفع خودش است که ادله ای در اثبات این موضوع داشته باشد.

وی همچنین با لحنی تهدیدآمیز، مدعی شد: امیدواریم روسیه ما را به تغییر موضع مان در قبال پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 وادار نکند. این پروژه بیش از 100 شرکت از 12 کشور اروپایی را شامل می گردد و حدود نیمی از این شرکت ها آلمانی هستند.

ماس همچنین در تکرار ادعای آنگلا مرکل صدراعظم آلمان مدعی شد: محدود کردن عواقب این ماجرا به نورد استریم 2، با آنچه که رخ داده همخوانی ندارد.

آلمانی ها مدعی هستند که ناوالنی با عامل اعصاب نوویچوک مسموم شده است.

این در حالی است که انگلیس سه سال پیش، ادعای مشابهی را درباره ترور سرگئی اسکریپال جاسوس روس تبار مطرح نموده و مدعی شده بود عوامل مسکو از همین ماده شیمیایی برای مسموم کردن او استفاده نموده بودند.

همزمان، وزارت خارجه روسیه با رد این اتهامات، در بیانیه ای اعلام نمود: در رابطه با برآورد های مطرح شده در زمینه عامل اعصاب، باید گفت که سال هاست متخصصان غربی اذعان می نمایند که ناتو با مواد شیمیایی این چنینی کار نموده است.

این اظهارنظر وزارت خارجه روسیه را می توان اشاره ای تلویحی به سناریونویسی غرب علیه مسکو تلقی کرد به ویژه که طرفین در باب مسائل مختلف ازجمله بلاروس، کریمه و سوریه با یکدیگر اختلاف نظرهای چشمگیری دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1347

به "آلمان به روسیه ضرب الاجل داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان به روسیه ضرب الاجل داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید