آلمان خواهان ارائه هر چه سریع تر درخواست خروج از اتحادیه اروپا از طرف لندن شد

به گزارش دانشنامه آریایی، وزیر امور اروپایی آلمان با تاکید بر اینکه ما خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را پذیرفته ایم خواهان ارائه هر چه سریع تر درخواست خروج از طرف لندن شد.

آلمان خواهان ارائه هر چه سریع تر درخواست خروج از اتحادیه اروپا از طرف لندن شد

با قیمت تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اتریشی کوریر، مایکل روت، وزیر امور اروپایی آلمان توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا به دلیل اقدامات سرکوبگرانه رئیس جمهوری این کشور بعد از کودتای نظامی نافرجام که از طرف بعضی کشورها درخواست شده است را رد کرد.

مایکل روت که به تازگی به ترکیه سفر نموده بود از مصاحبههای خود با نمایندگان جامعه مدنی و اپوزیسیون و درخواست های آن ها برای سرانجام ندادن به مذاکرات عضویت کشورشان در اتحادیه اروپا سخن گفت.

صدر اعظم اتریش و وزیر امور خارجه این کشور اخیرا خواهان توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شده اند.

روت تاکید نمود که ترکیه مانند سابق یک کشور جدا شده باقی می ماند. بخش اعظمی از مردم این کشور همچنان نگاه خود را در جهت اروپا معطوف نموده اند. آن ها می خواهند به جامعه اروپایی بپیوندند و من در درجه اول خود را در قبال این انسان ها مسئول می دانم.

وی با انتقاد از این مسئله که بحث ها در اتحادیه اروپا در حال حاضر شدیدا به رفتارهای دولت در ترکیه معطوف شده است گفت: اما این کشور بیش از حد پیچیده و متنوع است که ما صرفا خود را به شخصیت رئیس جمهور آن محدود کنیم. با وجود همه دشواری ها تنها شانس برای اینکه اوضاع را به نوبه خود بهتر کنیم پایبندی به مذاکرات عضویت در اتحادیه اروپا است.

این مقام آلمانی در بخش دیگری از سخنانش کودتای نظامی نافرجام در ترکیه را یک نقطه عطف و دگرگومی سخت نه تنها برای ترکیه بلکه برای همه اروپاییان دانسته و گفت: ما احتمالا شوکی که در این باره به ترک ها وارد شده است را دست کم گرفته ایم.

مایکل روت در بخش دیگری از سخنانش به مسئله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پرداخته و خواهان ارائه هر چه سریع تر درخواست خروج از طرف انگلیس شده و گفت: خروج انگلیس خروج است و از این رو ما سریعا به شفافیت در این باره احتیاج داریم که چگونه باید ادامه دهیم. ما انتظار داریم که دولت انگلیس درخواست خروج خود را به صورت رسمی در آینده نزدیک و بر اساس معاهده اروپایی ارائه دهد.

وی هیچ گونه طرح و برنامه ساده ای برای مناسبات آینده بین اتحادیه اروپا و انگلیس ندانسته و در بخش دیگری از این مصاحبه انتقاد شدیدی به واکنش های غیر مسئولانه و شرم آور ملی گرایان و پوپولیست ها در اروپا به همه پرسی های مشابه همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وارد نموده و در این باره هشدار داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 860

به "آلمان خواهان ارائه هر چه سریع تر درخواست خروج از اتحادیه اروپا از طرف لندن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان خواهان ارائه هر چه سریع تر درخواست خروج از اتحادیه اروپا از طرف لندن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید