آماده ایم مناظره کنیم، پاسخگو باشید؛ سؤال را با سؤال جواب ندهید!

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیرکل نظارت و طیف فرکانس صداوسیما بیانیه اخیر وزارت ارتباطات را ادامه سیاسی کاری و فرار از پاسخگویی درباره علت اصلی کندی اینترنت دانست و شرح داد: چرا وزارت ارتباطات به جای پاسخگویی صریح، سؤال را با سؤال جواب می دهد؟

آماده ایم مناظره کنیم، پاسخگو باشید؛ سؤال را با سؤال جواب ندهید!

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، از روابط عمومی رسانه ملی، مهندس نافذ با بیان اینکه وزارت ارتباطات در سه سال گذشته به دلیل نداشتن دلایل اقناع کننده نتوانست رأی مراجع قانونی ذی صلاح را به نفع خود جلب کند اضافه نمود: به جای سوءاستفاده از شرایط تحت تأثیر بیماری کرونا و فریب افکار عمومی بهتر است این وزارتخانه مسائل فنی را در سطح بازی های سیاسی تقلیل ندهد و در این شرایط سخت اقتصادی دنبال درآمدزایی از جیب مردم نباشد.

وی با اشاره به کندی اینترنت در چند هفته گذشته و نارضایتی مردم تأکید کرد: نظر ما این نیست که دوستان شیرفلکه اینترنت را بسته اند تا به مردم فشار بیاید و بعد بگویند تقصیر صداوسیماست که باندهای 700 و 800 را نمی دهد، اما آیا مشکل اینترنت ثابت ADSL که هم اکنون بسیاری از مشاغل تحت تأثیر آن است هم به فرکانس 700 و 800 مرتبط است؟

مهندس نافذ با بیان اینکه ما برخلاف رویه سیاسی وزارت ارتباطات بازهم کارشناسانه و فنی مباحث خود را طرح می کنیم اضافه نمود: بیش از 300 مگاهرتز طیف فرکانس در بازه یک تا 3.6 گیگاهرتز برای شبکه تلفن همراه ظرفیت خالی وجود دارد که دوستان می توانند طبق روال همیشگی در آن خدمات ارائه دهند و پول بایت به بایت آن را از مردم بگیرند و مثل همیشه درآمد خوبی کسب کنند.

وی تأکید کرد: علاوه بر این ظرفیت در کنفرانس بین المللی ارتباطات رادیویی 2019 بیش از 17 هزار مگاهرتز باند جدید به شبکه تلفن همراه تخصیص داده شد که این هم ظرفیت بسیار بزرگی برای خدمات دهی شما به مردم است.

مدیرکل نظارت و طیف فرکانس رسانه ملی با اشاره به حضور خود در اجلاس 2006 اتحادیه جهانی مخابرات در ژنو و ارتباط مستمر خود با این اتحادیه گفت: برخلاف ادعای وزارت ارتباطات موضوع اصلی آن اجلاس توسعه تلویزیون دیجیتال در کل باند یو اچ اف شامل باندهای 700 و 800 مگاهرتز بود و ربطی به تخلیه باند نداشت.

مهندس نافذ با بیان اینکه ارائه خدمات رایگان تلویزیونی به مردم از رسانه ملی به صورت زمینی ارائه می شود شرح داد: برخلاف بسیاری از کشورها خدمات رایگان تلویزیونی ما روی ماهواره نیست و از طریق همان UHF است که باند 700 و 800 قطعه ای از آن محسوب می شود و نمی توانیم آن را قطع کنیم.

وی با اشاره به فرایند HD کردن شبکه های مختلف تلویزیونی و ارائه خدمات رایگان تلویزیون روی تلفن همراه اضافه نمود: همان طور که در جلسات کارشناسی هم بر آن صحه گذاشته شده است صداوسیما برای ارائه خدمات تلویزیون به صورت رایگان به مردم به این بستر مبتنی بر استانداردهای روز نیاز مبرم دارد و حتی با ادامه این فرایند در سال های آینده ما در این زمینه با کمبود فرکانس هم روبرو خواهیم شد.

مهندس نافذ با تأکید بر اینکه همان گونه که در جلسات کارشناسی کمیته ارتباطات دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده ایم آماده اندازه گیری مشترک طیف های فرکانسی هستیم گفت: لازمه این اقدام آن است که سازمان تنظیم مقررات رادیویی درک فنی لازم و در سطح استاندارد بین المللی را به ویژه در خصوص سرویس پخش همگانی، ماهیت اچ پی اچ تی (HPHT) و گستره جغرافیایی آن داشته باشد.

مدیرکل نظارت و طیف فرکانس صداوسیما با اشاره به بیانیه اخیر وزارت ارتباطات شرح داد: برخی دوستان با افتراء به این سازمان موضوعاتی همانند اخذ بودجه برای تخلیه باند یا مزایده باند را مطرح می کنند که در راستای همان منش سیاسی کاری و عدم صداقت آن هاست.

مهندس نافذ در خاتمه گفت: به رغم اینکه سه سال است درخواست های غیرقانونی وزارت ارتباطات در مراجع ذی صلاح در جلسات کارشناسی رد شده است اما آماده ایم در محفلی تخصصی و به دوراز فضاسازی های سیاسی مناظره کنیم.

انتهای پیام /4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1064

به "آماده ایم مناظره کنیم، پاسخگو باشید؛ سؤال را با سؤال جواب ندهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده ایم مناظره کنیم، پاسخگو باشید؛ سؤال را با سؤال جواب ندهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید