ایمپلنت های پزشکی با فناوری ALD با استفاده از مواد زیست سازگار توسعه می یابد

به گزارش دانشنامه آریایی، یک شرکت فنلاندی، فراوری کننده ادوات لایه نشانی اتمی (ALD)، اعلام نمود با استفاده از مواد زیست سازگار برای ALD در کاربرد های پزشکی را گسترش می دهد.

ایمپلنت های پزشکی با فناوری ALD با استفاده از مواد زیست سازگار توسعه می یابد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت پیکوسان، فراوری نماینده ادوات لایه نشانی اتمی (ALD)، بیان کرد که این شرکت استفاده از مواد زیست سازگار برای ALD را در کاربرد های پزشکی گسترش می دهد. پیکوسان به عنوان یکی از فراوری نمایندگان تجهیزات لایه نشانی اتمی، فناوری موسوم به AGILE ALD® دارد که از آن برای ایجاد پوشش های نانومقیاس استفاده می گردد.

لوازم الکترونیکی میکروایمپلنت که با استفاده از دستگاه لایه نشانی شرکت پیکوسان پوشش دهی HfO 2 شده، بعد از غوطه وری در PBS به مدت سه ماه در دمای 87 درجه سانتیگراد، هیچ تغییری از خود نشان نداده است. این نتایج نشان می دهد که این ایملپنت ها می توانند بیش از ده سال در بدن انسان دوام داشته باشند.

فرآیند های TiO 2 و Al 2 O. 3 در حال حاضر برای فراوری ایمپلنت های جراحی و پوشش دهی ذرات دارویی استفاده می شوند. در حال حاضر فیلم های HfO 2, SiO 2, ZrO 2, Nb 2 O. 5, Ta 2 O. 5, AlN و TiN که توسط ALD لایه نشانی می شوند توسط آزمایشگاهی بی طرف و مستقل مورد آنالیز قرار گرفته و کیفیت آن ها تایید شده است.

این طیف وسیع از مواد، انعطاف پذیری بالایی را در طراحی محصولات برای مصارف بهداشتی و پزشکی ایجاد می نماید، به ویژه این که می توان آن را با هم ترکیب کرد. لایه نشانی اتمی منجر به فراوری پوشش های یکنواخت و با کیفیت بالا می گردد که پتانسیل عظیمی برای حل مسائل کلیدی در پزشکی دارد.

در مقایسه با کپسوله سازی پلیمر، لایه نشانی اتمی راه حلی ظریف و پیچیده بوده که با استفاده از آن می توان ایمپلنت های پزشکی را بهبود داد. با این روش می توان روی سطح قطعات را با ضخامت بسیار کم پوشش و عملکرد ایمپلنت را بهبود بخشید.

در روش های رایج از فلز تیتانیم، سرامیک ها و مواد پلیمری نظیر پلی ایمید ها برای پوشش دهی ایمپلنت ها استفاده می گردد. با این حال با کاهش ابعاد ایمپلنت ها، احتیاج به پوشش های جدیدی بوده تا بتوان طول عمر ایمپلنت را افزایش داد.

لایه نشانی اتمی روشی ایده آل برای فراوری این پوشش هاست، به طوری که از آن می توان برای ایجاد لایه میکرونی روی سطوح ایمپلنت ها استفاده کرد. شرکت پیکوسان روشی ارائه نموده است که در آن از نانولامینیت برای پوشش دهی استفاده می گردد. این کار منجر به افزایش طول عمر ایمپلنت ها به بیش از 10 سال می گردد. فرآیند نانولامینیت این شرکت قابلیت فراوری انبوه داشته و می توان با هزینه پایین، هزاران ایمپلنت را پوشش دهی کرد. مشتریان حوزه پزشکی برای این فناوری، رو به افزایش بوده و رهیافت PicoMEDICAL™ می تواند جوابگوی احتیاج مشتریان این حوزه باشد. در حال حاضر شرکت های متعددی از این فناوری در فرآیند های صنعتی خود استفاده می نمایند. به همین دلیل پیکوسان دفتر های فروش مختلفی در کشور های آسیایی، اروپایی و آمریکا دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 701

به "ایمپلنت های پزشکی با فناوری ALD با استفاده از مواد زیست سازگار توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمپلنت های پزشکی با فناوری ALD با استفاده از مواد زیست سازگار توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید