این عادت های سرطان زا را ترک کنید

به گزارش دانشنامه آریایی، وب سایت سلامت و تناسب اندام eatthis در گزارش نو، بعضی از عاداتی را که می تواند منجر به تعدادی از سرطان های کشنده گردد، برشمرده است.

این عادت های سرطان زا را ترک کنید

این گزارش می گوید که پیشگیری از سرطان ممکن است فقط با اصلاح بعضی از شیوه های زندگی مانند تغذیه، وزن بدن، فعالیت بدنی و سیگار کشیدن متوقف نمی گردد.

این موارد تنها عناصر روزمره شما نیستند که ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند؛ به گونه ای که بعضی عادات غافلگیرکننده وجود دارند که می توانند منجر به سرطان شوند.

خواب ناکافی

مطالعات مکرر پزشکی به افراد مبتلا به داشتن خواب کافی هشدار می دهد (عظیمسالان هر شب 7 تا 9 ساعت با کیفیت خوب بخوابند) و تحقیقات فزآینده ای نشان می دهد که خواب کم خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

بنیاد ملی خواب ایالات متحده می گوید: خواب ناکافی ممکن است به طور غیر مستقیم خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد و کم خوابی با چاقی ارتباط تنگاتنگی دارد، بنابراین شیوع بسیاری از انواع سرطان را افزایش می دهد.

علاوه بر این، کمبود خواب با مسائل سیستم ایمنی بدن مانند التهاب مداوم مرتبط است که تصور می گردد خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

تنهایی

مطالعات به این نتیجه رسیده اند که تنهایی می تواند باعث التهاب در بدن گردد. با گذشت زمان، این ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

بر اساس مطالعه منتشر شده در آنتی اکسیدان ها و ردوکس سیگنالینگ، التهاب مزمن ناشی از تنهایی، ممکن است مکانیسم اصلی ایجاد بیماری های جدی مانند تصلب شرایین، سرطان و بیماری های دژنراتیو باشد. در این زمینه، محققان فنلاندی دریافتند که افراد میانسال که احساس تنهایی می کردند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند.ت.

مکمل های غذایی

مقامات پزشکی به طور رسمی به عدم مصرف مکمل های ویتامین E و بتاکاروتن توصیه و بر خطر آن ها تاکید نموده اند؛ به گونه ای که این مکمل ها ممکن است خطر ابتلا به سرطان یا بیماری قلبی را افزایش دهند.

جان وانگ محقق مرکز پزشکی شهر بوستون در استان ماساچوست آمریکا می گوید: شواهد نشان می دهد که مصرف ویتامین E هیچ فایده ای ندارد و بتاکاروتن می تواند مضر باشد، زیرا خطر ابتلا به سرطان ریه را در افرادی که قبلاً در معرض خطر هستند، مانند افرادی که سیگار می کشند، افزایش می دهد کما اینکه می تواند با افزایش خطر مرگ بر اثر بیماری قلبی یا سکته گردد.

تماشای تلویزیون

بر اساس یک مطالعه نو، افرادی که بیش از دو ساعت در روز به تماشای تلویزیون می پردازند، در معرض خطر ابتلا به سرطان روده عظیم در سنین پایین هستند.

انجمن سرطان آمریکا که به همه عظیمسالان توصیه می نماید حداقل 150 دقیقه فعالیت با شدت میانه (یا 75 دقیقه فعالیت شدید) در هفته انجام دهند، می گوید: فعالیت بدنی به بهبود سطح هورمون ها و نحوه عملکرد سیستم ایمنی بدن یاری می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1928

به "این عادت های سرطان زا را ترک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این عادت های سرطان زا را ترک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید