خرید متری مسکن در بورس املاک و مستغلات

به گزارش دانشنامه آریایی، شاهین چراغی گفت: در بورس املاک و مستغلات، صندوق های مختلف و طرح های متری مسکن وجود دارد که علاقمندان با توجه به مبلغ سرمایه گذاری شان، می توانند هر ساله بخشی از منابع خود را تبدیل به متراژ نمایند.

خرید متری مسکن در بورس املاک و مستغلات

جهت دریافت خدمات طراحی حیاط ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، شاهین چراغی در تحریریه بخش خبری 21 درباره سامان دادن بورس املاک و مستغلات در بازار مسکن اضافه نمود: سهم بخش مسکن در اقتصاد ملی حدود 35 درصد است و براساس اصل 31 قانون اساسی دولت مکلف به تامین مسکن مردم است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بخش مسکن در سبد خانوار، نیازمند به بورس مسقل برای افزایش فراوری بخش مسکن هستیم.

عضو شورای عالی بورس گفت: در ساختار اقتصاد ملی، زمین های عظیم که موجب انبوه سازی های عظیم و کاهش قیمت تمام شده می گردد در اختیار نهاد های عمومی و مجموعه های دولتی است و در حال حاضر قوانین و مقرراتی تصویب شده است که دولت و نهاد های عمومی، منابع و زمین ها را برای طرح های انبوه سازی قرار دهند.

شاهین چراغی ادامه داد: براساس منابع اقتصادی که در بازار سرمایه ایران وجود دارد اگر دارندگان زمین و افرادی که منابع اقتصادی دارند و پیمانکاران عظیمی که در این 40 سال تجربه خوبی در صنعت ساخت و ساز دارند را کنار هم قرار دهیم تحول اساسی در بخش ساخت و ساز ایجاد خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: به طور متوسط سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی در کشور باید ساخته گردد.

عضو شورای عالی بورس گفت: در بورس املاک و مستغلات، اوراق مختلفی مانند صندوق های زمین و ساختمان و طرح های فروش متری طراحی خواهد شد.

وی اضافه نمود: براساس مصوبه هیئت وزیران تمامی مجموعه های دولتی می توانند با قیمت کارشناسی، دارایی های خود را تبدیل به اوراق نمایند و این اوراق، قیمت گذاری و قابل معامله تا انتهای طرح خواهد بود.

عضو شورای عالی بورس ادامه داد: دارندگان اوراق می توانند ملک شان را براساس مدل قیمت گذاری تحویل بگیرند یا به افراد دیگر واگذار نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1168

به "خرید متری مسکن در بورس املاک و مستغلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید متری مسکن در بورس املاک و مستغلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید