پودر پالپ و قرص جوشان از ضایعات زرشک تولید شد

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، زرشک یکی از محصولات مهم اقتصادی ایران به شمار می رود که خاستگاه اصلی آن در خراسان جنوبی است.

پودر پالپ و قرص جوشان از ضایعات زرشک تولید شد

زرشک از معدود گیاهانی است که از ریشه، ساقه، برگ، گل و پوست آن استفاده های مختلف غذایی، دارویی و صنعتی می شود. این گیاه به واسطه داشتن ترکیبات متفاوت مانند ترکیبات فنولی، ویتامین C و آلکالوئیدها دارای فعالیت های آنتی اکسیدانی بالایی بوده و در تقویت قلب، درمان دیابت و چاقی، تصفیه کبد، کاهش وزن و … مؤثر است.

با توجه به اینکه فصل برداشت زرشک بسیار کوتاه است و بازار کشش لازم جهت جذب این محصول مفید و گران قیمت را ندارد، تولید محصولات پرکاربرد و متنوع و ماندگار از اولویت های سرمایه گذاری برای چنین محصولی محسوب می شوند.

تکنولوژی پیشرفته مواد غذایی سبب شده که ما بتوانیم حداکثر استفاده را از مواد به عمل آوریم و از ضایع شدن محصولات جلوگیر شود. محصولات زیادی قابل تولید از زرشک هستند، یکی از فراورده های موردعلاقه حاصل از زرشک، آب زرشک است. در فرایند تولید آب زرشک بخشی از زرشک در مراحل سورت و آبگیری (تفالۀ زرشک) به صورت ضایعات از چرخۀ تولید خارج می شود.

به همین دلیل محققان مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با همکاری یک بخش خصوصی پیروز شدند که از ضایعات زرشک و آب زرشک محصولات دیگری را به تولید برسانند.

یکی از این محصولات پودر پالپ به عنوان طعم دهنده غذایی است.

پودر پالپ زرشک یک طعم دهنده غذایی بسیار عالی است که می تواند همانند لیمو عمانی آن را به غذا اضافه کرد با توجه به اینکه ضایعات زرشک نیز حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی و فیبر هستند علاوه بر ایجاد طعم ترش، خواص زرشک را نیز برجای می گذارد.

تولید قرص جوشان زرشک

از دیگر محصولاتی که این محققان با ضایعات زرشک به تولید رساندند قرص جوشان است.

با توجه به اینکه نوشیدنی زرشک یک محصول پرمصرف و مورد پسند است می توان آن را به صورت قرص جوشان عرضه کرد که جهت مصرف نوشیدنی همیشه در دسترس و صادرات آن نیز امکان پذیر باشد این محصول به تولید رسید.

قرص های جوشان میوه به علت راحتی در استفاده، ذخیره سازی و حمل ونقل و فرموله کردن آن محبوبیت زیادی در دنیا به دست آورده اند. اگرچه خاصیت فشرده شدن پودر آب زرشک، چگالی و اندازه ذرات، شکل و خواص سطحی پودر تحت تأثیر روش خشک کردن قرار دادند.

در این پژوهش با انتخاب روش و شرایط مناسب خشک کردن، قرص جوشان آب زرشک دارای فعالیت آنتی اکسیدانی پایدار طی زمان ماندگاری، رنگ و طعم مطلوب حاصل شد.

طرح تولید پودر، قرص و قرص جوشان زرشک از ضایعات این محصول می تواند به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری خوب در زمینه صنایع تبدیلی باشد و با توجه به وجود مواد اولیه مناسب در ایران خصوصاً در منطقه خراسان جنوبی ایده خوبی در سرمایه گذاری صنعتی محسوب شود.

از سوی دیگر با توجه به اینکه این محصول صرفاً در خراسان جنوبی کشت می شود و عمده کشاورزان در مناطق زهان و قاین به این کشت مشغولند لذا جهت اشتغال زایی و ایجاد محصولات باارزش اضافه کرده از اهمیت بسیار بالایی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1678

به "پودر پالپ و قرص جوشان از ضایعات زرشک تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پودر پالپ و قرص جوشان از ضایعات زرشک تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید